تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ - ۱۶:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فعالیت دو هسته فرهنگی و چهار بوستان معرفت در شهرستان

رئیس تبلیغات اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه در شهرستان سیمرغ دو هسته فرهنگی و چهار بوستان معرفت تشکیل‌شده است، گفت: این مجموعه‌ها در کنار ۱۱ خانه قرآن حاضر در شهرستان مشغول به فعالیت هستند و برنامه‌هایی رادارند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام حبیب‌الله رمضانی صبح امروز در افتتاحیه طرح فراغت هسته فرهنگی جوان و بوستان معرفت این شهرستان، اظهار کرد: علم و دانایی امروزه در رشته‌های مختلف علوم تجربی و نظری شعبات مختلفی دارد.

 

وی افزود: امروزه در سراسر دنیا علم را در دو گروه علوم تجربی و علوم نظری می‌شناسند اما در میان این علوم تجربی و نظری علمی به نام علوم دینی و الهی وجود دارد که تضمین‌کننده هویت و شخصیت انسانی است.

 

رئیس تبلیغات اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه انسان‌سازی از طریق علوم دینی و الهی آغاز می‌شود، تصریح کرد: همه انسان‌ها و دانشمندان وقتی از علوم الهی بهره‌ای نداشته باشند در عالم رستاخیز و قیامت مشکلاتی خواهند داشت.

 

وی ادامه داد: علوم الهی سازنده اخلاق و رفتار انسان است و رنگ، نژاد، ملیت و زمان نمی‌تواند انقطاعی در تعلیم و تربیت علوم الهی ایجاد کند.

 

رمضانی با بیان اینکه مسئولیت تعلیم و تربیت علوم الهی بر عهده همه انسان‌ها از ابتدای خلقت و تا زمانی که بشر در این زمین خاکی در حال حیات است، خواهد بود، اظهار کرد: خداوند ارزش انسان را همین قرار می‌دهد و بهایی که برای انسان در نظر می‌گیرد بهای معنویت است.

 

وی افزود: آنچه ارزش و بهاء انسان را تشکیل می‌دهد آشنایی با معارف الهی و دینی و عمل کردن به آن است.

 

رئیس تبلیغات اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه مسئله‌ای که در نزد خداوند ارزش دارد یادگرفتن واجبات و دانستن محرمات الهی است، تصریح کرد: در همه ادیان الهی این مسئله مهم است و بایدها و نبایدهایی وجود دارد.

 

وی ادامه داد: پیامبر مکرم اسلام فرموده‌اند: «بعثت و رسالت من هدفش معرفی اخلاق شایسته در میان مردم است.» و این همان بایدها و نبایدهای زندگی است.

 

رمضانی با اشاره به اینکه در شهرستان سیمرغ دو هسته فرهنگی و چهار بوستان معرفت تشکیل‌شده است، عنوان کرد: این مجموعه‌ها در کنار ۱۱ خانه قرآن حاضر در شهرستان مشغول به فعالیت هستند و برنامه‌هایی رادارند.

 

وی افزود: تلاش اداره تبلیغات اسلامی سیمرغ این است تا با حمایت از این مجموعه‌ها برنامه‌های متنوعی اجرا شود.

 

 

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران