تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ - ۱۶:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نسل جوان سرمایه‌ و محور حرکت کشور هستند

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: نسل جوان سرمایه‌ها و محور حرکت کشور هستند و فردا باید امانت‌دار دستاوردهای امام و انقلاب باشند و لازمه‌اش این است که از دانش، معرفت، ایمان و تقوا بهره لازم را ببرند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام زین‌العابدین روحانی‌نیا صبح امروز در افتتاحیه طرح فراغت هسته فرهنگی جوان و بوستان معرفت این شهرستان، اظهار کرد: مسئولین و متولیانی که دغدغه کار فرهنگی دارند و دستگاه‌هایی که برای اوقات فراغت و غنی‌سازی اوقات فراغت مشغول به فعالیت هستند، هم‌افزایی خود را بیشتر کرده و از ظرفیت موجود برای غنای بیشتر برنامه‌ها استفاده کنند.

 

وی افزود: نسل جوان سرمایه‌ها و محور حرکت کشور هستند و فردا باید امانت‌دار دستاوردهای امام و انقلاب باشند و لازمه‌اش این است که از دانش، معرفت، ایمان و تقوا بهره لازم را ببرند.

 

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه حضرت آقا درجایی فرمودند: «من در جمع جوانان قرار می‌گیرم نسیم صبحگاهی را احساس می‌کنم.»، تصریح کرد: این نسیم صبحگاهی به معنای امید و به پرواز درآمدن کسی است که به دنبال کسب فضائل و کرامات انسانی است.

 

وی ادامه داد: امروز جوانان ما مورد هجمه دشمن قرار گرفتند و جنگ نرمی که از آن در عرصه‌های مختلف نام می‌بریم به دنبال دزدیدن هویت، ارزش و کرامات انسانی است.

 

روحانی‌نیا با بیان اینکه دشمن از طریق انحرافاتی که در اعتقادات و باورهای دینی ایجاد کردند و جریان‌های عرفانی کاذب و عناوین مختلف دیگر به جنگ برخاسته است، عنوان کرد: در این زمان جوانان ما نیاز به پناهگاهی امین دارند که منشأ آن آموزه‌های قرآنی و معارف اهل‌بیت باشد تا در شبهات روشنگری کنند.

 

وی افزود: آموزه‌های قرآن با این توانمندی که مربیان قرآنی دارند در مسیر خدمت‌رسانی و غنی‌سازی اوقات فراغت درانی شهرستان همت بالایی داشته باشند.

 

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه هسته‌های فرهنگی، بوستان معرفت و مؤسسات و خانه‌های قرآن از ظرفیت‌های مردمی هستند، تصریح کرد: یکی از امتیازات فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان تبلیغات اینکه روحانی محور، مسجد محور و قرآن محور اما با تنوع برنامه است که فعالیت‌های هنری، تفریحی و ورزشی در کنار رقابت سالم در آن گنجانده‌شده است که جوانان ما بتوانند با حضور در این برنامه‌ها در پایان دوره تعطیلات تابستانه با توشه‌ای از دانش و معرفت در سر کلاس درس حاضر شوند تا فردا مدیر عالی برای امانت‌داری دستاوردهای امام انقلاب باشند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس روایت برای نگهداشت جوان دو نگاه سفارش شده است اولین سفارش نگاه جوانان به خود است که قدر خود را بدانند و یک نگاه به سمت مسئولین است که بستر و زمینه را طوری فراهم کنند که این جوانان آن‌طوری که شایسته این دوران جوانی است تربیت شوند.

 

روحانی‌نیا با بیان اینکه دوران جوانی، دورانی طلایی است و در روز قیامت نیز از این دوران سؤال می‌کنند، عنوان کرد: بهار زندگی در دوران جوانی و نوجوانی است.

 

 

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران