تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ - ۱۶:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شرکت تعاونی دهیاران سیمرغ افتتاح شد/تاکید مسؤولین بر روی همکاری دهیاری‌های سیمرغ

شرکت تعاونی دهیاران شهرستان سیمرغ با حضور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری افتتاح شد.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور در مراسم افتتاحیه شرکت تعاونی دهیاران شهرستان سیمرغ که با حضور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری برگزار شد ضمن تشکر از همیاری دهیاران و کلیه دست‌اندرکاران جهت پیگیری امورات تشکیل شرکت تعاونی، اظهار کرد: یکی از اهداف دولت استقلال و توانمندسازی دهیاری‌ها و کاهش وابستگی آنان به بودجه‌های دولتی همچنین ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری‌ها است که در همین راستا تشکیل شرکت تعاونی دهیاران گام بزرگ و مهمی در این زمینه محسوب می‌شود.

 

وی در ادامه به فضای همدلی و هماهنگی موجود در سطح شهرستان و دهیاران اشاره کرد و گفت: در همین راستا دهیاران شهرستان تحت عنوان یک شرکت تعاونی اقدام به فعالیت نمودند.

 

2

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه شرکت تعاونی دهیاران شهرستان سیمرغ در اول راه قرار داشته و در این راستا نیاز به حمایت و نگاه ویژه مسئولین دارد، تصریح کرد: نگاه کلی ما باید کسب درآمد پایدار و استفاده از ظرفیت‌های روستاها باشد.

 

*‌ یکی از اصول اعتقادی بحث تعاون است

 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در ادامه این جلسه ضمن تسلیت درگذشت آیت ا… موسوی اردبیلی اظهار کرد: یکی از اصول اعتقادی ما بحث تعاون بر کار خیر است و علی‌رغم تعداد کم روستاهای شهرستان اگر آبادانی همین تعداد کم انجام شود کمکی بر اصل اهداف نظام و انقلاب اسلامی است.

 

وی ادامه داد: اگر قدم خیر برای آبادانی روستا داشته باشیم عزت برای خود و شهرستان است.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به جایگاه امور تعاونی، تصریح کرد: مدیریت شرکت‌های تعاونی بسیار مهم است و انتظار می‌رود طوری عمل شود تحت این عنوان، منطقه و روستاهای ما کارآمدتر شوند.

 

*‌ توانمندی و پتانسیل بالایی در دهیاری‌های وجود دارد

 

جان‌اله عبدی در ادامه این جلسه ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: روزی که شرکت تعاونی دهیاران در سطح کشور فعال شد انتظار بر این بود فضای اقتصادی و مالی خوبی را در کنار دهیاری‌ها داشته باشیم و با توجه به توانمندی‌های بالا دهیاری‌ها در حال حاضر جلوتر از دستگاه‌های اجرایی هستند.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه شاهد آنیم که علی‌رغم مشکلات مالی دستگاه‌های اجرایی، دهیاری‌ها به‌عنوان بازوی توانمند در انجام پروژه‌های عمرانی سطح روستاها عمل می‌نمایند.

 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به همکاری بسیار خوب دهیاران در بحث کنترل بحران و همکاری و هماهنگی ویژه آنان با فرمانداران و بخشداران، تصریح کرد: ما باید خودمان را باور داشته باشیم چراکه این توانمندی و پتانسیل در دهیاری‌های ما وجود دارد.

 

وی ادامه داد: شرکت تعاونی فعال شد تا بتواند به‌عنوان یک پشتیبان مالی برای دهیاری‌ها باشد اما طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده بعضی از تعاونی‌ها بازدهی مناسبی ندارند و بار مالی بر روی دوش دهیاری‌ها دارند و در راستای توانمندسازی آنان تأکید شد پروژه‌های عمرانی در سطح روستاها توسط شرکت تعاونی دهیاران انجام شود چراکه هم پروژه‌ها باکیفیت بیشتری انجام خواهد شد و هم باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها خواهد شد.

 

1

 

عبدی با تأکید بر فعالیت و توانمندسازی شرکت تعاونی دهیاران، عنوان کرد: درزمینهٔ طرح‌های اقتصادی بالغ‌بر ۸۰۰ طرح توسط دفتر امور روستایی احصا شد و توسط دستگاه‌های ذی‌ربط پایش شد و مورد تأیید قرار گرفت و در مرحله پرداخت تسهیلات قرار دارد تا این امکانات در سطح شهرستان‌ها پویا شود و ایجاد اشتغال را به دنبال داشته باشد.

 

وی افزود: خوشبختانه با اطلاعات اولیه به‌دست‌آمده از سرشماری نفوس و مسکن جمعیت روستاهای ما وضعیت خوبی دارند و افزایش جمعیت را شاهد بودیم و باید با توانمندسازی خانوار، افزایش درآمد خانوار، ایجاد اشتغال پایدار از طریق آموزش و تقویت امکانات روستاها این افزایش جمعیت تثبیت شود و مهاجرت معکوس نداشته باشیم.

 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران در پایان ضمن اظهار امیدواری گفت: باوجود فضای بسیار مناسب شهرستان سیمرغ باید شاهد این باشیم که شرکت تعاونی دهیاران این شهرستان در زمره شرکت‌های تعاونی پویا و فعال استان در سال آینده قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران