تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ - ۱۳:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهید کشوری الگوی خلبانان امروز هوانیروز است

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه هوانیروز یکی از سربازان انقلاب اسلامی است، گفت: در کشور ما تمام مردم بابصیرت هستند و با این بصیرت اسلام را حفظ کردند.یاری با تأکید بر اینکه فقط خلبانی شهید کشوری او را معروف نکرد و اعتقادات، رفتارش، ولایتمداری و شخصیت این شهید بزرگوار عامل ماندگاری شهید بوده است، گفت: شهید کشوری الگویی برای خلبانان امروز در هوانیروز شده است، الگویی ماندگار که همه به‌دنبال این هستند با اندیشه، رفتار و اخلاق شهید کشوری بیشتر آشنا شوند.

به گزارش سیمرغ ما، امیر سرتیپ خلبان هوشنگ یاری به‌عنوان مهمان ویژه در مراسم گرامیداشت یاد و خاطر امیران، سرداران و ۱۵۰ شهید سیمرغ، اظهار کرد: مرگ برای برخی تلخ و برای برخی دیگر شیرین است که این موضوع به برخی از فاکتورها برمی‌گردد که اعتقادات، اخلاقیات، جهان‌بینی و حلال و حرام برخی از این فاکتورها است.

 

وی ادامه داد: شهید مرگ را برای خود شیرین و به‌عنوان گنجینه‌ای ارزشمند می‌بیند و از آن نمی‌ترسد بلکه با آغوش باز به سراغ شهادت می‌رود.

 

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه شهدا زنده هستند و در این مجلس حضور دارند، تصریح کرد: امام راحل و مقام معظم رهبری فرهنگ ایثار و شهادت را احیا کردند و همین احیا فرهنگ باعث شد انقلاب اسلام جانی تازه بگیرد و راهش ادامه پیدا کند.

 

این مسؤول اضافه کرد: خون شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم به هدر نمی‌رود و نشان‌دهنده همان فرهنگی است که امام راحل برای ما به یادگار گذاشته است.

 

یاری با اشاره به اینکه هوانیروز یکی از سربازان انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: در کشور ما تمام مردم با بصیرت هستند و با این بصیرت اسلام را حفظ کردند.

 

وی ادامه داد: بعد از انقلاب شهید کشوری تقریباً ۲۲ ماه عمر بابرکت داشتند که حدود ۱۹ ماه در کردستان و استان آذربایجان غربی رشادت‌ها از خود نشان دادند و ۷۵ روز هم در دفاع مقدس حضور داشتند.

 

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه شهید کشوری در زمان شهادت ۲۷ سال داشتند و امروز بعد از گذشت ۳۶ سال از شهادت ایشان برای این شخصیت بزرگوار یادواره شهدا برگزار می‌کنیم، تأکید کرد: بسیاری از ژنرال‌های بزرگ در جهان هستند که بعد از ۶ ماه فراموش می‌شوند اما شهید کشوری همچنان برای ما عزیز است و هر سال به یاد او هستیم.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: امنیت امروز ایران اسلامی و منطقه را مدیون و مرهون وجود مقام معظم رهبری هستیم.

 

یاری با اشاره به اینکه پیش از انقلاب مستشاران خارجی در هوانیروز وجود داشتند اما امروز شرایط به‌گونه‌ای شده که ما مستشار به سایر کشورها اعزام می‌کنیم، تصریح کرد: پیش از انقلاب مستشاران آمریکایی در جای‌جای نیروهای مسلح حضور داشتند و اغلب‌شان با توجه به شرایط موجود می‌گفتند که همراه ما بیاید که به شما همه‌چیز می‌دهیم برخی وسوسه شدند و رفتند اما در این شرایط شخصی مثل شهید کشوری زمانی که پایگاه سنندج، پیرانشهر، بانه و سقز در محاصره است می‌گوید: «من پرواز می‌کنم ضدانقلاب را با تیراندازی از بین می‌برم تا کردستان آزاد شود و برای ایران بماند حتی اگر مرا اعدام کنند».

 

وی افزود: این جمله نشان می‌دهد بصیرتی که مد نظر مقام معظم رهبری است در شهید کشوری وجود داشت و در آن زمان این تصمیم مهم را گرفت.

 

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بعد از اینکه شهید فلاحی وارد پایگاه هوانیروز کرمانشاه می‌شود و وضعیت پاوه را شرح می‌دهد قبل از پایان صحبتش شهید کشوری که جوانی خوش‌سیما بوده بیرون می‌آید و می‌گوید: «می‌دانم نزدیک غروب آفتاب است اطراف پاوه پر از ارتفاعات و موانع است اما من آماده هستم». و شهید فلاحی در خاطراتش می‌گوید آنجا بود که احمد را شناختم، اظهار کرد: شهید کشوری پاوه را نجات می‌دهد و اولین شهدای هوانیروز یعنی شهید جعفر مهدوی ملک‌کلایی و شهید وجدانی در زمان نجات پاوه تقدیم انقلاب اسلامی می‌شوند.

 

این مسؤول ادامه می‌دهد: شهید فلاحی می‌گوید: «من مطمئن هستم که همه در امنیت کردستان مشارکت دارند ولی شهید احمد کشوری سهمش از همه بیشتر است و از شهید کشوری به‌عنوان ارتشبد کائنات یاد می‌کند».

 

یاری با اشاره به تأثیرگذاری شهید کشوری در کشور و جهان، اضافه کرد: شهدای گران‌قدر ما این‌گونه هستند، اگر ما در مورد شهید کشوری می‌گوییم قطعاً ۱۵۰ شهید دیگر شهرستان سیمرغ هم هرکدام‌شان شخصیتی این‌گونه دارند.

 

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای جنگ دشمن پایگاه هوانیروز کرمانشاه را هدف قرار می‌دهد اما با آمادگی هوانیروز و بدنه نیروی زمینی ارتش روز دوم در منطقه حضور داشتند و حتی در مصاحبه‌های شهید کشوری هم دیدید که گفتند طی دو روز ۴۰ تانک دشمن را منهدم کردیم.

 

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در زمان ابتدای جنگ سه تیم در غرب و جنوب کشور مستقر شدند، تصریح کرد: شهید شیرودی، سهیلان و داورزاده در سرپل‌ذهاب و پادگان ابوذر مستقر بودند، شهید شمشادیان در منطقه میانی یعنی سومار حضور داشت و در ایلام و میمک شهید کشوری حضور داشتند و در جنوب کشور هم این‌گونه بود.

 

این مسؤول ادامه می‌دهد: ژنرال‌های عراقی بعد از جنگ اعتراف کردند در محاسبات و طراحی جنگ خود هوانیروز را ندیده بودند یعنی خداوند هوانیروزی که بعد از دهه ۵۰ شکل‌گرفته بود را نگه داشت تا یکی از یاران حضرت امام (ره) باشد.

 

یاری با تأکید بر اینکه فقط خلبانی شهید کشوری او را معروف نکرد و اعتقادات، رفتارش، ولایتمداری و شخصیت این شهید بزرگوار عامل ماندگاری شهید بوده است، بیان کرد: شهید کشوری الگویی برای خلبانان امروز در هوانیروز شده است، الگویی ماندگار که همه به‌دنبال این هستند با اندیشه، رفتار و اخلاق شهید کشوری بیشتر آشنا شوند.

 

وی افزود: این الگوهای ماندگار در آینده هم اثرگذار خواهد بود.

 

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: هوانیروز با استفاده از سرمایه‌های مادی و معنوی موجود آمادگی لازم را دارد در هر نقطه‌ای که مقام معظم رهبری صلاح بدانند در کوتاه‌ترین زمان حضور پیدا کند و همانند دفاع مقدس به دهان دشمن بکوبد.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران