تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۱:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دستگیری ۱۶۷ نفر را در حوزه مواد مخدر/کشف ۱۱ کیلوگرم مواد مخدر در سیمرغ

فرماندار سیمرغ گفت: براساس آخرین آمار در هشت ماه امسال ۱۱ کیلوگرم مواد مخدر در این شهرستان کشف و ۱۶۷ نفر در این حوزه دستگیر شدند.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور دوشنبه‌شب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با تبریک آغاز هفته وحدت، اظهار کرد: هفته وحدت یادآور سالروز میلاد بابرکت رسول گرامی اسلام است.

 

وی افزود: محور فعالیت‌های شهرستان با توجه به سیاست‌های استانی بحث اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را دنبال می‌کند.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه محور شهرستان هم همان تقویت حوزه فرهنگی و اجتماعی مبارزه با مواد مخدر است، تصریح کرد: برای آگاه‌سازی و ایجاد حساسیت در اقشار مختلف مردم به‌ویژه خانواده‌ها اقدامات خوبی انجام‌ شده است.

 

این مسؤول ادامه داد: برگزاری کلاس‌های مختلف آموزشی، حضور کارشناسان مرتبط در محافل و مجالس در راستای اطلاع‌رسانی و حضور در نماز جمعه از جمله اقداماتی است که در این حوزه انجام‌ شده است.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه ضرورت همکاری و مشارکت همگانی مردم در بحث مواد مخدر وجود دارد، اظهار کرد: در هشت ماه امسال ۹ جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر در شهرستان برگزار و بیش از ۴۷ مصوبه داشتیم که مجموعه مصوبات با پیگیری دبیرخانه اجرایی شد.

 

وی خاطرنشان کرد: براساس آخرین آمار در هشت ماه امسال ۱۱ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان کشف و دستگیری ۱۶۷ نفر را در این حوزه داشتیم که ۷۶ نفر جزء خرده‌فروشان و ۹۲ نفر جزء افراد معتاد بودند.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه سه مرکز متادون‌درمانی در این شهرستان وجود دارد و در حال حاضر ۳۳۴ نفر زیرپوشش این مراکز هستند، بیان کرد: یک مرکز ترک اعتیاد در این شهرستان در حال تأسیس است.

 

این مسؤول تأکید کرد: باید از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه استفاده کنیم که یک سازمان مردم‌نهاد در دست تأسیس است.

 

یدالله‌پور با بیان اینکه در طی هشت ماه امسال ۳۰ نفر بهبودیافته در شهرستان داشتیم، گفت: به ۱۵ نفر از این افراد وام خوداشتغالی ۱۰ میلیون تومانی پرداخت‌ شده است.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران