تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۱:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مبارزه با مواد مخدر هم‌افزایی دستگاه‌ها را می‌طلبد

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ گفت: مبارزه با مواد مخدر هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.

به گزارش سیمرغ ما، اسماعیل هدایتی دوشنبه‌شب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، اظهار کرد: اجرای برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی همچنین انجام فعالیت‌های جایگزین از جمله اقدامات مشاوره‌ای است که در حوزه مبارزه با مواد مخدر انجام شده است.

 

وی افزود: در این حوزه به ثمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد هم توجه ویژه داشتیم چرا که اعتقاد داریم دولت به‌تنهایی نمی‌تواند در مبارزه با مواد مخدر تلاش وافری داشته باشد.

 

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ تصریح کرد: با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی سند جامعی که از طریق اداره‌کل بهزیستی استان در اختیار قرار گرفت بومی‌سازی کنیم و براساس آن سند، نقشه راهی برای شهرستان داشته باشیم.

 

این مسؤول ادامه داد: مبارزه با مواد مخدر هم‌افزایی ادارات و دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.

 

هدایتی با تأکید بر اینکه هزینه پیشگیری کمتر از هزینه درمان است و کسی که مبتلا به مواد مخدر شده فقط ۵۰ درصدش برگشت داده می‌شود، اظهار کرد: در هشت ماه امسال کارگاه‌های آموزشی را اجتماع‌محور کردیم و آموزش‌های لازم را به مساجد محلات و روستاها هدایت کردیم تا آگاه‌سازی داشته باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از ماه مبارک رمضان و محرم جلسات آموزشی متعددی را در مساجد برگزار کردیم و در هفته نیروی انتظامی  برای بهبودیافته‌ها مسابقه پیاده‌روی خانوادگی را برگزار کردیم تا تشویقی برای دیگران باشد.

 

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ با اشاره به اینکه براساس تفاهم‌نامه امضاءشده با آموزش‌ و پرورش جلساتی را با والدین و دانش‌آموزان سنین مختلف برگزار می‌کنیم، تصریح کرد: بیشترین تمرکز ما بر روی آموزش‌ و پرورش و محیط دانشگاه است.

 

این مسؤول افزود: محلات آسیب‌پذیر در شهرستان نداریم اما محلات در معرض خطر در شهرستان داریم که براساس سند تبیین شده حرکت و گزارش ارائه می‌دهیم.

 

هدایتی با بیان اینکه توانستیم با تلاش مسؤولان فعالیت‌های خوبی در شهرستان داشته باشیم، تصریح کرد: در کمیته توسعه با خیران جلساتی را برگزار کردیم و از این افراد کمک گرفتیم که نتیجه خوبی هم در این حوزه به دست آمد.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران