تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۱:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هدف امروز مواد مخدر قشر جوان جامعه است

مدیر شبکه بهداشت و درمان سیمرغ گفت: مواد مخدر نه قوم می‌شناسد و نه جغرافیای خاصی دارد و در شرایط امروز هدفش قشر جوان جامعه است.

به گزارش سیمرغ ما، محمدرضا احمدی دوشنبه‌شب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، اظهار کرد: : در هزاره سوم با چند چالش بزرگ روبه‌رو هستیم که می‌توان به تخریب محیط‌زیست، افزایش جمعیت، قاچاق انسان، مشروبات الکلی و مواد مخدر اشاره کرد.

 

وی افزود: مواد مخدر نه قوم می‌شناسد و نه جغرافیای خاصی دارد و در شرایط امروز هدفش قشر جوان جامعه است.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان سیمرغ با اشاره به اینکه اعتیاد مثل سرطان است و باید با تمام توان تلاش خود را بر روی این بحث قرار دهیم، اظهار کرد: در بهترین شرایط مراکز ترک اعتیاد ۲۰ درصد بهبودیافته دارند که برخی از این افراد در درازمدت لغزش می‌کنند و به حالت قبل خود برمی‌گردند.

 

وی ادامه داد: هر ۴۵ روز از مراکز درمانی شهرستان بازدید می‌‌شود که ششمین جلسه بازدید در این هفته قرار دارد.

 

این مسؤول با بیان اینکه در بحث پیگیری وزارت بهداشت و درمان بحث روان را مطرح کرده و از زمستان سال گذشته کارشناس روانشناس در مجموعه شبکه بهداشت مستقر شده است تا مهارت‌های زندگی را به افراد بیاموزد، تصریح کرد: امروز کمتر کسی می‌تواند ادعا کند با مواد مخدر و مضرات آن آشنا نیست اما باید ببینیم چرا جوانان به این سمت کشیده می‌شوند.

 

احمدی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین بحث‌ها «نه گفتن» است که خیلی از افراد اگر در این شرایط قرار بگیرند نمی‌توانند نه بگویند.

 

وی در پایان گفت: امسال حدود ۱۳۳ جلسه آموزشی برای ۲ هزار و ۴۰۰ نفر برگزار شد.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران