تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۲:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

موضوع مبارزه مواد مخدر باید مردمی شود/افزایش گرایش بانوان به مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: اگر موضوع مبارزه مواد مخدر مردمی نشود از پس این معرکه بزرگ برنمی‌آییم.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌اصغر میرزایی دوشنبه‌شب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با تبریک هفته وحدت، اظهار کرد: حوزه مواد مخدر یکی از چالش‌های بزرگ جامعه بشری در قرن ۲۱ است.

 

وی با اشاره به اینکه در این بخش کمیته‌های مختلف تشکیل شدند و عزم ملی در این حوزه جزم شد، تصریح کرد: اگر موضوع مبارزه مواد مخدر مردمی نشود از پس این معرکه بزرگ برنمی‌آییم.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با بیان اینکه استفاده از خیران و بهره‌گیری از گروه‌های AN در شهرستان‌ها مورد نظر است، افزود: گروه‌های ان.ای حلقه رابط بین نظام و جامعه هدف هستند که در حال بهره‌گیری از این گروه‌ها هستیم.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: امسال ۲۰۰ هزار دانش‌آموز و خانواده آنها آموزش مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر دیدند که نشان از مقدم بودن فرهنگ پیشگیری بر فرهنگ مقابله دارد.

 

میرزایی با اشاره به اینکه مواد مخدر یکی از چالش‌های بزرگ ایران و جهان است، تصریح کرد: ورود خانم‌ها به بحث اعتیاد طی ۱۰ سال گذشته افزایش پیدا کرده که اگر مراقب نباشیم خسارت سنگینی وارد می‌شود.

 

وی اظهار کرد: بیایم اعداد و ارقام بگیریم تا ببینیم مبارزه با اعتیاد در جامعه اثرگذار بوده یا خیر، آیا خروجی این موضوع منتهی به کاهش آمار شده که اگر این اتفاق رخ‌داده باشد در کار خود موفق هستیم.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با بیان اینکه امسال کشفیات شیشه یک درصد شده و از طرف دیگر ورود معتادان به مواد صنعتی از جمله شیشه کاهش یافته است، گفت: مراکز متادون‌درمانی باید رویکرد خود را عوض کنند که این موضوع در حال بررسی است.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران