تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۵ - ۱۱:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش سهم ایران در بازار جهانی غذای حلال

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت که سهم ایران در معاملات یکهزار میلیارد دلاری غذاهای حلال دنیا در حال افزایش است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت اسلام والمسلمین حسن عالمی چهارشنبه شب در آئین صدور پروانه و کد نظارت ذبح شرعی نخستین کشتارگاه طیور مازندران در ساری افزود : در چند سال اخیر کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی به صورت جدی پیگیر غذاهای حلال هستند .
وی همکاری دستگاههای دولتی را برای ارائه کد حلال در سه سال اخیر مناسب توصیف کرد و گفت : اکنون اساسنامه ذبح شرعی و آرم دار شدن غذاهای حلال در کشور تدوین شده است و سازمان استاندارد در داخل کشور این گواهی را با نظارت نمایندگی ولی فقیه صادر می‌کند.
عالمی بیان داشت : کشتارگاه های کشور نباید بدون حضور ناظر شرعی ذبح دام و طیور انجام دهند.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به قانونی و استاندارد بودن ذبح دام و طیور در کشور اشاره کرد و گفت : تمام دست اندرکاران کشتارگاه صنعتی و سنتی باید ضوابط شرعی را رعایت کنند.
نخستین پروانه و کد نظارت ذبح شرعی کشتاره گاه طیور مازندران چهارشنبه شب در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی صادر شد.
بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مرغداری در مازندران فعال است و سالانه حدود ۲۱۰ هزار تن گوشت مرغ تولید می کنند .
این استان ۱۷ واحد کشتارگاه صنعتی طیور دارد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران