تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۶ - ۱۱:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اسلام و انقلاب مخالف موسیقی و کنسرت نیست/ هویت ملی، اسلامی و انقلابی در این مراسم خدشه‌دار نشود

امام جمعه بابلسر گفت: اسلام و انقلاب مخالف هنر و موسیقی و سینما و کنسرت نیست، آنچه موجب نگرانی است آن است که در ورای این شلوغی، هویت ملی و اسلامی و انقلابی خدشه‌‌دار و قلب امام زمان مورد اندوه نشود ولاغیر.

به گزارش سیمرغ ما،  حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور امام جمعه بابلسر در واکنش به برگزاری کنسرت در این شهرستان بیانیه‌ای صادر کرد که در ادامه می‌خوانید:

با عرض سلام و ارادت به پیشگاه مجاوران آستانه مشهدسر، شهروندان متدین و جوانان غیور و پر شور و شعور بابلسر

ضمن تبریک ایام میلاد نبی مکرم اسلام و امام به حق ناطق امام صادق لازم می‌دانم مطلبی را به سمع شما آحاد عزیز برسانم.

با خبر شدیم بناست در هفته جاری برنامه موسیقی در قالب کنسرت در این شهر برگزار شود که به دلیل ضرورت و اهمیت موضوع نکاتی به عنوان معیار و شاخص چه در این مورد و چه در موارد پیش رو ذکر می‌شود.

۱)  فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی ممزوج شده با هنر هست و همانگونه که گفته‌اند هنر نزد ایرانیان است و بس، همیشه تاریخ بخصوص در ایران بعد از اسلام هنر در همه ی عرصه‌ها مورد تکریم بوده و هنرمند جایگاه رفیعی در فرهنگ اسلامی ایرانی داشته است.

۲) صد البته مراد از هنر ممدوح و مورد ستایش هنری است که با سرشت و ذات انسان موحد متدین همخوانی داشته و کرامت او محفوظ و موجب تعالی روح و جان و نشاط روان شود.

۳) یکی از از این هنرها هنر موسیقی است که موسیقی اصیل و ایرانی یکی از شهیر ترین آنها در عالم است آن زمان که با اشعار شعرای کهن ممزوج شود جان را مصفا می‌کند.

۴)  موسیقی و هنر خوانندگی حرمت دارد و شان بسیار بالا به گونه‌ای که اشعار حافظ و مولانا آن زمان که قرار است به زیور صدا مزین شود واجب و ضروری است که حرمت و ادب و متانت اولویت داشته خواه اینکه قطعا همین‌گونه هست.

۵) با توجه به مطالب فوق و پرسش‌های فراوان علما و خانواده‌های معظم شهدا و جوانان و مسؤولین و اعضای شورای اداری و امنیت و فرهنگ عمومی، بنده به عنوان امام جمعه شهرستان بابلسر اعلام می‌دارم مادام که هنر با تعریف فوق مورد نکوهش قطعا نخواهد بود و مادام که اصول حرفه‌ای موسیقی و خوانندگی محفوظ و حریم‌ها و قداست‌ها اعم از مضمون اشعار و رعایت عدم غنا در ادای شعر صیانت شود و جلسه موسیقی از حالت پاکیزه و با کرامت به سمت موسیقی‌های زمخت و خشن و لیبرال غربی نرود مورد تایید بوده و مخالفتی از نظر شرعی و قانونی با آن وجود ندارد.

۶) یکی از دغدغه‌ها علاوه بر خود خوانندگی که مطالب آن در فوق گذشت، مطالب مربوط به محیط و حضار است. اولا شهر شهیدان حرم علاوه بر حلب در خود شهر نیز مدافعان حریم دارد و اجازه اختلاط را نخواهند داد ثانیا خود گروه برگزار کننده و هنرمندان عزیز بخصوص خواننده حماسی سرای ایرانی جناب آقای سالار عقیلی که تشریف فرما شدند و مسولان انتظامی شهرستان بدانند که مسولیت اصلی این دغدغه‌ها با آنان است و اگر قداست‌ها بخصوص اختلاط زن و مرد و هنجارشکنی که آن موقع نه تنها با هویت شهر تناسب نداشته بلکه در تناقض با هنر متعهدانه هست، قطعا مسولیت شرعی و کیفری سنگینی به همراه خواهد داشت.

۶)  در پایان باید جمله‌ای خطاب به جوانان عزیز و برومند بابلسر عرض کنم.

عزیزان من، شهر علم و شهادت بابلسر قطعا نیاز به ظرفیت های عظیم فرهنگی برای شما نور چشمان دارد والله العظیم اسلام و انقلاب مخالف هنر و موسیقی و سینما و کنسرت نیست،  آن چه موجب نگرانی است آن است که در ورای این شلوغی، هویت ملی و اسلامی و انقلابی خدشه‌دار و قلب امام زمان مورد اندوه نشود ولاغیر.

از مدیران و مسولان عزیز تلاش بیشتر بخصوص در بحث فرهنگی و اجتماعی و توجه به زمینه‌های ارتقای نشاط سالم جوانان را خواهانم.

محمد اسماعیل قلی پور خطیر
امام جمعه بابلسر

 

انتهای پیام/مشهدسر

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران