تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۶ - ۱۱:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دولت ۳۰۰ میلیارد ریال به باغداران خسارت دیده کمک مي كند

دلاور حیدرپور گفت: دولت برای جبران بخشی از خسارت باغداران ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ۱۰ درصدی در نظر گرفته است، همچنین دولت ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای باغداران خسارت دیده در نظر گرفت.

به گزارش سیمرغ ما، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه قابلیت ذخیره سازی ۷۰۰ هزار تن پرتقال برای شب عید را داریم گفت: نیازی به واردات مرکبات نیست.

 

 دلاور حیدرپور اظهار کرد: ۷۰۰ هزار تن پرتقال در استان قابلیت ذخیره سازی برای عید را دارد، از این رو هیچ نیازی به واردات مرکبات نیست.

 

وی درباره صادرات مرکبات نیز گفت: صادرکنندگان می توانند با استفاده از یارانه صادراتی نسبت به صادرات مرکبات استان اقدام کنند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره خسارت ناشی برف اوایل آذرماه سال جاری افزود: دولت برای جبران بخشی از خسارت باغداران ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ۱۰ درصدی در نظر گرفته است، همچنین دولت ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای باغداران خسارت دیده در نظر گرفت.

 

وی تصریح کرد: دولت ۲۰۰ میلیارد ریال برای خرید کیوی از باغداران خسارت دیده درنظر گرفته است و خرید کیوی های یخ زده از سه روز پیش در استان، آغاز و کیوی های خسارت دیده به استان های دیگر برای فرآوری و تبدیل ارسال می شود. هر کیلو کیوی ۶۰۰ تومان از باغداران خریداری می‌شود و اکنون حدود هزار تن کیوی خریداری شده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره خرید پرتقال صنعتی نیز گفت: تاکنون ۳۰۰۰ تن پرتقال صنعتی از باغداران با قیمت ۵۵۰۰ ریال خریداری شد اما ظرفیت پایین کارخانه های صنایع تبدیلی باعث کندی تحویل پرتقال های صنعتی شده است. تاکنون برای خرید حدود ۸۰۰۰ تن پرتقال حواله صادر شده است و روزانه حدود ۵۰۰ تن پرتقال صنعتی در استان از باغداران تحویل گرفته می شود.

 

حیدرپور درباره خسارت برف و سرما به بخش کشاورزی عنوان کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی در حال بررسی دقیق خسارت های برف و سرما هستند تا نسبت به پرداخت تسهیلات به باغداران خسارت دیده اقدام شود.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بابت معطلی باغداران و رانندگان در صفوف طولانی تحویل پرتقال های صنعتی عذرخواهی کرد و گفت: برای کاهش صفوف تحویل پرتقال های صنعتی، خرید پرتقال های صنعتی در استان متوقف شده است.

 

حیدرپور درباره خرید تضمینی پرتقال نیز گفت: خرید تضمینی پرتقال درجه یک به سازمان تعاون روستایی ابلاغ شد و پرتقال های درجه یک کیلویی ۸۳۴ تومان خریداری می شود اما پرتقال های درجه سه احتمالا از روز جمعه خریداری خواهند شد و به صورت جعبه ای خریداری می شود. پرتقال های درجه دو کیلویی ۷۳۰ تومان و پرتقال درجه سه کیلویی ۵۵۰ تومان خرید می شود و در هر شهرستان حداقل یک مرکز خرید، کار خرید تضمینی پرتقال را انجام می دهد و ۲۰ هزار تن پرتقال برای ذخیره سازی شب عید از طریق مناقصه محدود شهرستانی تامین می شود.

 

وی با بیان اینکه هر شهرستان سهمیه جداگانه ای برای خرید پرتقال های ذخیره سازی شب عید خواهد داشت گفت: از سه طریق کار خرید پرتقال های استان انجام خواهد شد.

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران