تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ - ۲۱:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مازندران/ ممنوعیت خرید و فروش مرغ زنده

مدیرکل دامپزشکی مازندران از تأیید خبر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مازندران خبر داد و گفت: تا اطلاع ثانوی خرید و فروش پرندگان اعم از بومی و مهاجر در این استان ممنوع است.

به گزارش سیمرغ ما، حسین رضوانی ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در مازندران، اظهار کرد: نمونه‎هایی از پرندگان تلف‎شده اعم از خانگی و مهاجر داشتیم که پس از بررسی و نمونه‎گیری‎هایی انجام‎‎شده، بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در آنها تأیید شده است.

 

وی افزود: از شهروندان مازندرانی درخواست می‎شود که تا اطلاع ثانوی از خرید و عرضه پرندگان زنده خودداری و گوشت مورد نیاز را از فروشگاه‎ها تهیه کنند.

در همین رابطه، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز به فارس گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر شیوع هیچ نوع آنفلوآنزایی در مراکز زیر پوشش این دانشگاه نداشتیم.

محمد سلطان‎تویه بیان کرد: از ابتدای پاییز، تمامی مراکز درمانی و پرسنل آن نسبت به کیفیت مواجهه با انواع آنفلوانزاها در مراجعان مشکوک به این بیماری آمادگی کامل را کسب کرده‎اند، افزود: اطلاع‎رسانی ازز طریق مراکز و  خانه‎های بهداشت نیز برای پیشگیری از این نوع بیماری انجام گرفته است.

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران