تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ - ۲۱:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یکی از اهداف عمده برگزاری جلسه شورای اداری ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها است/لزوم آبگیری آبندان‌های شهرستان سیمرغ برای فصل زراعی/نکته مهم رسیدن به خودکفایی گندم حفظ این دستاورد است

فرماندار سیمرغ گفت: یکی از اهداف عمده برگزاری جلسه شورای اداری ایجاد هماهنگی، همکاری و همدلی بین مجموعه دستگاه‌ها است چرا که این هماهنگی باعث رخ دادن اتفاقات خوبی در سطح شهرستان می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: ۱۵ آذر سالروز شهادت شهید شاخص کشور، امیر خلبان شهید احمد کشوری و روز هوانیروز را پشت سرگذاشتیم و یاد و خاطر این شهید و ۱۵۰ شهید شهرستان را گرامی می‌دارم.

 
وی در ادامه به ۱۶ آذر و روز دانشجو اشاره کرد و گفت: روز دانشجو نماد استکبار و استعمار ستیزی، آزادی خواهی و عدالت طلبی است.

 
فرماندار سیمرغ با اشاره به شهادت شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، تصریح کرد: وحدت حوزه و دانشگاه که دو قشر تاثیر گذار جامعه هستند در سازندگی کشور تاثیرگذار و تایین کننده سرونشت کشور است.

 
وی افزود: حضرت امام(ره) هم در این خصوص می‌فرماید:«سرنوشت یک ملت در دست دو قطب دانشگاه و حوزه است» که گویای اهمیت و تاثیرگذاری این دو قشر در جامعه است.

 
یداله‌پور با بیان اینکه هفته گذشته اتفاقات بسیار خوب و امیدوار کننده‌ای در سطح کشور رخ داد که جشن ملی خودکفایی محصول استراتژیک گندم یکی از آن‌ها بود، اظهار کرد: خودکفایی در محصول استراتژیک گندم خبر خوشی برای مردم و از دستاوردهای بسیار خوب دولت تدبیر و امید است.

 
این مسؤول خاطرنشان کرد: نکته مهم رسیدن به خودکفایی گندم حفظ این دستاورد است چرا که در سال ۸۳ جشن خودکفایی گندم در کشور برگزار شد اما متاسفانه با گذشت زمان در سال ۸۸ به وارد کننده گندم تبدیل شده و تولید کشور به زیر پنج میلیون تن رسیده بود اما امروز با تلاشی که در این عرصه صورت گرفت به مرز خودکفایی رسیدیم که از دستاورهای بسیار ارزشمند برای نظام جمهوری اسلامی است.

 
فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه رونمایی از دستاورد «هاورفن» مرکز علمی کاربردی سیمرغ در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دیگر اتفاق خوب هفته گذشته گذشته بود، تصریح کرد: از زحمات رئیس، کادر و دانشجویان مرکز علمی کاربردی سیمرغ تشکر می‌کنم و امیدوارم شاهد رشد و شکوفایی بیشتر در این حوزه باشیم.

 
وی ادامه داد: یکی از اهداف عمده برگزاری جلسه شورای اداری ایجاد هماهنگی، همکاری و همدلی بین مجموعه دستگاه‌ها است چرا که این هماهنگی باعث رخ دادن اتفاقات خوبی در سطح شهرستان می‌شود.

 
یداله‌پور با تاکید بر آبگیری آبندان‌های شهرستان، اظهار کرد: یکی از منابع تامین آب کشاورزی در شهرستان آب‌بندان‌ها هستند که دستگاه‌های اجرایی مرتبط، دهیاران و شوراهای اسلامی ذخیره سازی آب را انجام دهند تا مشکل کمبود آب در فصل زراعی نداشته باشیم.

 
وی افزود: اراضی کشاورزی که می‌توانند از آب سد البرز استفاده کنند نسبت به خرید حق آبه از محل سد البرز اقدام کنند و به دنبال تامین آب از طریق چاه‌ها نباشند چرا که در بحث تامین سوخت دچار مشکل خواهند شد.

 
فرماندار سیمرغ به همکاری و زحماتی عزیزانی که در اجرای مراحل سرشماری با فرمانداری همکاری داشتند اشاره و ضمن تشکر از این افراد، گفت: شهرستان سیمرغ در امر سرشماری موفق بود و توانست رتبه سوم سرشماری اینترنتی که مورد تاکید نظام و دولت بود را کسب کند.

 
وی ادامه داد: سیمرغ با مشارکت بیش از ۹۵ درصدی مردم در سرمشاری اینترنتی موفق به کسب رتبه سوم شد که این بدون مساعدت، کمک و همکاری مجموعه عزیزان حاصل نمی‌شد.

 
در پایان جلسه شورای اداری امروز سید محمود جعفریان مسؤول جدید امور مالیاتی سیمرغ و مونا محمدی سرپرست جدید اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر و سیمرغ معرفی شدند همچنین از زحمات معلمان و دهیاران برتر امر سرشماری تجلیل به عمل آمد.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران