تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ - ۲۲:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۴۷ سال زندان برای گروگانگیران ۵ میلیاردی

سه مرد که در زندان نقشه ربودن پسر تاجر فرش را طراحی کرده و پس از آزادی، گروگانگیری پنج میلیاردی را اجرا کرده بودند با حکم قضات کیفری یک تهران به ۴۷ سال زندان محکوم شدند.

به گزارش سیمرغ ما، سه مرد که در زندان نقشه ربودن پسر تاجر فرش را طراحی کرده و پس از آزادی، گروگانگیری پنج میلیاردی را اجرا کرده بودند با حکم قضات کیفری یک تهران به ۴۷ سال زندان محکوم شدند.

 

تحقیقات در این پرونده از ۲۸ دی سال گذشته و پس از گزارش ناپدید شدن پسری ۱۶ ساله به نام علی آغاز شد. پدر علی که تاجر فرش است در شکایت خود گفت: پسرم امروز به مدرسه رفت و دیگر بازنگشت. با طولانی شدن غیبت علی، به مدرسه اش رفتیم که مسئولان آنجا گفتند، علی بعد از تعطیلی مدرسه آنجا را ترک کرده است. دوست علی نیز مدعی شد، او سوار بر یک دستگاه سمند سفید راهی خانه شده است. در حالی که در جست‌وجوی او بودیم، مردی ناشناس با من تماس گرفت و برای آزادی پسرم پنج میلیارد تومان خواست.

 

پس از این شکایت تیمی از ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تحقیقات برای شناسایی آدم ربایان و نجات گروگان را آغاز کردند. آنها با آموزش‌های لازم به شاکی از او خواستند به بهانه پرداخت پول با آدم ربایان قرار بگذارد.

 

آدم‌ربایان در تماس بعدی خود، از شاکی خواستند به پارکی در تهران برود و کیسه‌ای را که زیر یک درخت قرار داده‌اند، بردارد. تاجر فرش هم با حضور در محل اعلام شده، با کیسه‌ای روبه‌رو شد که داخل آن دست‌نوشته‌ای از علی بود. پسر نوجوان از پدر و مادرش خواسته بود هرچه سریع‌تر پول را پرداخت کنند.

 

ماموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند گروگانگیران با یک دستگاه سمند سفید، علی را ربوده‌اند؛ به همین خاطر تحقیقات را روی خودرو سمند متمرکز کرده و متوجه شدند یکی از بستگان دور شاکی یک دستگاه خودرو سمند سفید دارد.

 

با کشف این سرنخ، مجید ۳۵ ساله در شهرک ولیعصر دستگیر شد و در بازرسی خانه اش یک قبضه کلت و ۲۰۰ فشنگ کشف شد. مجید در تحقیقات مقدماتی منکر اطلاع از آدم‌ربایی شد، اما در ادامه لب به اعتراف گشود و به ربودن علی با همدستی دونفر از دوستانش اعتراف کرد. با این اعترافات دو متهم دیگر پرونده دستگیر شده و پسر نوجوان از اسارتگاه متهمان در یک باغ در اسلامشهر نجات پیدا کرد.

 

با تکمیل تحقیقات، پرونده برای محاکمه به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهمان به ریاست قاضی حسین اصغرزاده پای میز محاکمه قرار گرفتند. در این جلسه علی و پدرش خواستار مجازات متهمان شدند.

 

در ادامه مجید در جایگاه قرار گرفت و با قبول اتهام آدم‌ربایی، تهدید و حمل سلاح گفت: با همدستانم در زندان آشنا شدم. می‌دانستم پدر علی تاجر است و وضع مالی خوبی دارد، به همین خاطر نقشه آدم‌ربایی را طراحی کردیم.

 

می‌خواستیم یکشبه پولدار شویم، اما دستگیر شدیم. از علی و پدرش درخواست بخشش دارم و می‌خواهم مرا حلال کنند.

 

در ادامه دو عضو دیگر باند در جایگاه قرار گرفتند و مدعی شدند در آدم‌ربایی نقشی نداشته‌اند و فقط از علی در باغ نگهداری می‌کردند.

 

پس از دفاعیات متهمان، هیات قضایی وارد شور شده و مجید را به اتهام آدم ربایی و تهدید با سلاح به ۱۷سال زندان و هر کدام از همدستان وی را به ۱۵سال زندان محکوم کردند.

 

منبع : جام جم

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران