تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ - ۲۲:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری دومین جشنواره ملی هوانوردی سیمرغ/تجلیل وزیر علوم از فناوری هاورفن

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی سیمرغ گفت: در ادامه مراسم باشکوه یادواره شهید کشوری و ۱۵۰ شهید شهرستان سیمرغ بنا داریم دومین جشنواره ملی هوانوردی سیمرغ را برگزار کنیم که شرکت‌های بسیاری از گوشه و کنار کشور آمادگی خود را برای حضور در این جشنواره اعلام کردند.

به گزارش سیمرغ ما، رضا خسروی امشب در جلسه شورای اداری این شهرستان، اظهار کرد: مرکز علمی کاربردی سیمرغ از سال ۸۳ با ۵۰ دانشجو آغاز به کارکرد و بسیاری از اساتید در این دانشگاه حضور پیدا نمی‌کردند.

 

وی افزود: امروز با توجه به مجموعه اقداماتی که در این مرکز انجام‌شده بسیاری از اساتید ابراز علاقه می‌کنند تا در این مرکز تدریس داشته باشند که این باعث افتخار ما است.

 

‌*‌ فعالیت ۲۵ شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه جامع علمی کاربردی سیمرغ

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی سیمرغ با اشاره به اینکه حدود ۴۰ مرکز علمی کاربردی در استان فعالیت می‌کنند که مرکز سیمرغ با اختلاف ۵۰ دانشجو در بین این مراکز دومین مرکز علمی کاربردی استان است، تصریح کرد: این موضوع نشان‌دهنده همت بالای کارکنان و اساتید این مجموعه در جلب و جذب دانشجویان این مرکز است.

 

وی ادامه داد: پنج سال قبل که مرکز رشد فناوری را شروع کردیم کسی به ما توجه نمی‌کرد اما امروز بالغ‌بر ۲۵ شرکت دانش‌بنیان رسمی که از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد ارزیابی هم قرار گرفتند در این مجموعه مشغول به کسب‌وکار هستند.

 

خسروی با بیان اینکه حدود ۱۰۰ نفر پرسنل در این شرکت‌های دانش‌بنیان مشغول به کار هستند، تصریح کرد: این شرکت‌ها منابع بنیان نبوده بلکه مغز بنیان هستند.

 

وی افزود: هزینه و سرمایه‌گذاری برای ایجاد یک شغل متوسط بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است درحالی‌که برای ایجاد اشتغال پایدار در کشور بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان هزینه نیاز است لذا این‌گونه تفاوت شرکت‌های دانش‌بنیان به طول کامل نشان داده می‌شود.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی سیمرغ با اشاره به اینکه شرکت‌های مستقر در این مجموعه تا ۱۵ سال از مالیات و تعرفه‌های گمرکی معاف هستند همچنین امکان بهره‌برداری از تسهیلات کم‌بهره از معاونین علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم را هم دارند، بیان کرد: این اهمیت مرکز رشد را می‌رساند و همچنان پیگیر هستیم این قطب را در سطح کشور حفظ کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌حل‌های جلب سرمایه گزار در مازندران در اختیار قرار دادن یک اتاق در این دانشگاه است چرا همانند اتاقی در منطقه آزاد کیش، چابهار و انزلی می‌ماند و تمامی امکانات و مزیت‌های منطقه آزاد تجاری در قالب مرکز رشد فناوری را می‌توان به این عزیزان اختصاص بدهیم.

 

*‌ تجلیل وزیر علوم از فناوری هاورفن

 

خسروی با تأکید بر اینکه این دستاورد متعلق به شهرستان سیمرغ است و افتخار می‌کنیم خدمت‌گزار باشیم، تصریح کرد: تنها مرکزی در کشور هستیم که روی ۶ حوزه در حال سرمایه‌گذاری هستیم.

 

وی افزود: مهم‌ترین وظیفه دانشگاه‌های نسل ۳، مراکز رشد و پارهای فناوری نسل ۳ نقش داشتن آن‌ها در توسعه منطقه خود است که با توجه به داشتن حدود ۸۰۰ آبندان در استان که در آن‌ها پرورش ماهی انجام می‌شود شناوری ساختیم که تکنولوژی پیشرانه در آن مدل ملخ هواپیما است و مدل پیشرانه آن در بالای قایق طراحی‌شده که نیاز به ایجاد پروانه در زیرآب ندارد.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی سیمرغ با بیان اینکه این شناور سه ویژگی مهم دارد و در نقاط دارای پوشش گیاهی، ماهی و آبزیان و در عمق ۱۰ سانتی‌متری آب هم عمل می‌کند، اظهار کرد: این محصول کاملاً دوجداره بوده که فایبرگلاس این شناور در خود دانشگاه قالب‌سازی شده است و این امکان غرق شدن شناور وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: پیگیر تولید انبوه این محصول هستیم و در تلاشیم از وزارت صنعت، معدن و تجارت جواز تأسیس و گواهینامه “آر اند دی” (R&D) برای این مجموعه هستیم که از این نظر هم جز اولین مجموعه‌های دانشگاهی خواهیم بود.

 

*‌ برگزاری دومین جشنواره ملی هوانوردی سیمرغ

 

خسروی با تأکید بر اینکه در شهرستان تازه تأسیس حضورداشته باشیم، در شهری کوچک باشیم یا استفاده از امکانات کشوری کمتری را داشته باشیم به معنی نشد انجام کار نیست، بیان کرد: در کشور توانستیم کاری انجام دهیم که وزیر علوم در دو مصاحبه مجزا و طی دو روز پیاپی از تکنولوژی “هاورفن” نام ببرد و اعلام کند دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه ماوریت‌گرا در کشور است.

 

وی در پایان گفت: در ادامه مراسم باشکوه یادواره شهید کشوری و ۱۵۰ شهید شهرستان سیمرغ بنا داریم دومین جشنواره ملی هوانوردی سیمرغ را برگزار کنیم که شرکت‌های بسیاری از گوشه و کنار کشور آمادگی خود را برای حضور در این جشنواره اعلام کردند.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران