تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ - ۱۸:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انهدام باند سرقت از کنیسه‌های تهران

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان کنیسه‌های شهر تهران خبر داد.

به گزارش سیمرغ ما، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان کنیسه‌های شهر تهران خبر داد.

 

 

در تاریخ هجدهم مهرماه امسال وقوع یک فقره سرقت از یک کنیسه در خیابان ۳۰ تیر به کلانتری ۱۱۳ بازار اعلام شد که به دنبال آن با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت اماکن و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه۱۲ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

 

کارآگاهان در تحقیقات مقدماتی اطلاع پیدا کردند که سارقان به شیوه تخریبِ در ورودی وارد محل سرقت شده و در ادامه اقدام به سرقت اموال با ارزشی نظیر قلم تورات، نقره‌جات، چند تخته تابلوفرش، ستاره حضرت داوود (ع) و … کرده‌اند، همچنین کارآگاهان اطلاع پیداکردند که سارقان به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت از تعداد دیگری از مراکز مذهبی متعلق به اقلیت های مذهبی مقیم تهران و سرقت اموال با ارزش داخل آنها کرده‌اند.

 

 

با توجه به شیوه و شگرد مورد استفاده در سرقت نقره‌جات از محل‌های سرقت، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با بررسی سرقت‌های مشابه در سال‌های گذشته اطلاع پیدا کردند که دو سال پیش یک فقره سرقت مشابه از منزل یکی از شهروندان در محدوده خیابان ظهیرالاسلام به وقوع پیوسته که در آن سرقت نیز مقادیر قابل توجهی نقره‌جات به ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون تومان سرقت شده است که طی آن یکی از سارقان سابقه دار با پنج فقره سابقه سرقت از اماکن به نام امیر . ن متولد ۱۳۶۳ دستگیر و روانه زندان شده بود.

 

 

با شناسایی امیر . ن به عنوان یکی از سارقان حرفه‌ای در زمینه سرقت نقره جات ، کارآگاهان با بررسی سوابق وی اطلاع پیدا کردند که وی پس از آزادی از زندان دوباره سرقتهای خود را از سر گرفته و از آن‌زمان متواری شده است.

 

 

با آغاز اقدامات پلیسی برای دستگیری امیر . ن ، مخفیگاه وی در خیابان دماوند شناسایی و ۱۵ آذرماه امسال دستگیر شد که در بازرسی از مخفیگاهش، مقادیری از نقره جات مسروقه کشف و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منتقل شد.

 

 

امیر که در برابر دلایل و قرائن به دست آمده چاره‌ای جز اعتراف به سرقت از کنیسه‌های شهر تهران نداشت، دو مجرم سابقه دار به نام‌های جواد . ح متولد ۱۳۵۸ و حسین . ب متولد۱۳۶۳ را به عنوان همدستانش معرفی کرد.

 

 

با شناسایی محل اختفای حسین در منطقه نارمک – خیابان مدائ ، وی در یک تعقیب و گریز و نهایتا با شلیک چند تیر هوایی دستگیر و در بازرسی از محل اختفایش ، مقادیر دیگری از اموال مسروقه کشف شد.

 

 

جواد نیز پس از چند روز دستگیر و پس از مواجه حضوری با همدستانش و اطلاع از اعترافات صریح آنها، صراحتا به همدستی با آنها اعتراف کرد.

 

 

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده ، متهمان صراحتا به سرقت از کنیسه‌های شهر تهران اعتراف و کلیه اموال مسروقه به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان از آنها کشف و پس از طی مراحل قانونی به مالباختگان تحویل داده شد که زمینه رضایت مندی کامل آنها را فراهم آورد.

 

 

وی افزود: همچنین طی رسیدگی به پرونده ، با شناسایی دقیق محل های سرقت و ضمن هماهنگی با مقام قضایی، بازسازی محل های سرقت نیز در محل ارتکاب سرقتها و با حضور متهمان انجام شد.

 

برترین ها

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران