تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ - ۱۸:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

میزبانی جام جهانی فوتسال روی هوا!

در حالی که تنها چهار روز تا پایان مهلت تعیین شده فیفا باقی مانده، بسیاری از فرم های مورد نیاز به امضای دولتمردان نرسیده و گرفتن میزبانی جام جهانی فوتسال تقریبا محال شده است.

به گزارش سیمرغ ما، فیفا برای ارسال مدارک لازم برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ فوتسال تا ۳۰ دسامبر (۱۰ دی) به فدراسیون‌ها فرصت داده و به جز ایران چهار کشور ژاپن، لیتوانی، نیوزلند و کاستاریکا نیز در حال جمع آوری مدارک لازم برای گرفتن میزبانی این رویداد جهانی هستند.

 

 

اما در حالی که تنها چهار روز از فرصت تعیین شده فیفا باقی است، شنیده می‌شود پنج فرم باقی مانده هنوز به امضا نرسیده‌اند. وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانک مرکزی جمهوری اسلامی پنج نهادی هستند که باید متصدیان آن ها طی چهار روز باقی مانده، فرم های مربوطه را امضا کرده و تحویل فدراسیون فوتبال دهند. حدود دو هفته پیش بود که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به امور تشکیل شد و بعد از برگزاری جلسه با وزیر ورزش و جوانان، قرار شد امضاهای باقی مانده توسط شخص وزیر در جلسه هیات دولت گرفته شود. اما شنیده می‌شود دولتمردان برای امضا و اعطای مجوزهای لازم به فیفا، خواستار بررسی‌های بیشتر شده‌اند و همین موضوع باعث شده زمان از دست برود.

 

 

از طرفی هنوز امضای مدیران کل ورزش و جوانان استان ها باقی مانده است. به گفته یک منبع آگاه هنوز هیچ یک از مدیران ورزش و جوانان استان‌های تهران، اصفهان، اردبیل، آذربایجان غربی، یزد و آذربایجان شرقی مجوزهای لازم را صادر نکرده‌اند و تمام این اتفاقات باعث شده تا گرفتن میزبانی جام جهانی در چهار روز باقی مانده برای ایران تبدیل به امری محال شود. با این حال این امید می‌رود با توجه به حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان بعد از روی کار آمدن سلطانی‌فر از میزبانی رویدادهای مهمی چون جام جهانی فوتسال، این امر محال محقق شده و ایران بتواند برای اولین بار از جام جهانی فوتسال میزبانی کند.

 

ایسنا

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران