تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۷:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خرید ۳۱۳ تن مرکبات از باغداران در سیمرغ/موردی از آنفولانزا پرندگان در شهرستان نداشتیم/مشکلی در اختصاص سوخت دوم وجود ندارد

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه تا امروز ۳۱۳ هزار و ۸۳۰ کیلوگرم مرکبات به‌صورت تضمینی از باغداران خریداری‌ شده است، گفت: ۲۰۹ هزار و ۳۹۰ کیلوگرم پرتغال درجه‌ یک و ۱۰۴ هزار و ۴۴۰ کیلوگرم پرتغال درجه‌ دو است.

مجید جعفری امروز در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: با توجه به قابلیت و کیفیت پرتغال این شهرستان و تأیید قابلیت ذخیره‌سازی مرکبات توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مرکز خرید در سیمرغ دایر شد.

 

 

وی افزود: در مرکز خرید هر کیلوگرم پرتغال درجه‌ یک ۸۳۴٫۴ تومان و پرتغال درجه‌ دو هر کیلوگرم باقیمت ۷۲۰ تومان خریداری می‌شود.

 

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه تاکنون ۳۱۳ هزار و ۸۳۰ کیلوگرم مرکبات به‌صورت تضمینی از باغداران خریداری‌ شده است، تصریح کرد: ۲۰۹ هزار و ۳۹۰ کیلوگرم پرتغال درجه‌ یک و ۱۰۴ هزار و ۴۴۰ کیلوگرم پرتغال درجه‌ دو است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: درباره خارج کردن پرتغال‌های زیر درختان از چرخه مصرف با تشکیل کارگروه و انجام اقدامات لازم تا امروز ۲ هزار و ۸۵۵ تن از چرخه مصرف خارج شد.

 

 

جعفری با بیان اینکه از مدت‌ها قبل به‌تمامی گلخانه‌داران، مرغداری‌ها و سورتینگ‌ها اعلام‌شده که بحث دوگانه‌سوز خود را جدی بگیرند، اظهار کرد: همه مجموعه‌ها مجهز به سیستم دوگانه‌سوز هستند و با تعامل و همکاری شرکت نفت سوخت دوم تأمین‌ شده است.

 

 

وی افزود: مشکل و محدودیتی در اختصاص سوخت دوم وجود ندارد.

 

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به بحث تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی شهرستان، تصریح کرد: تجهیز و نوسازی دو روستای جمال‌کلا و رکن‌کلا با مجموع ۲۴۰ هکتار در حال انجام است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: تجهیز و نوسازی ۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی روستای لاله‌زارکتی هم به‌زودی آغاز می‌شود.

 

 

جعفری با بیان اینکه ۸۵ درصد کارهای اولیه ۳۵۰ هکتار اراضی کشاورزی سیدمحله و سوخت‌آبندان شهر کیاکلا انجام‌شده و به جد پیگیری آغاز عملیات تجهیز و نوسازی در سال‌جاری هستیم، اظهار کرد: در صورت مهیا نشدن شرایط برای انجام عملیات تجهیز و نوسازی اراضی امسال مستندات برای آغاز کار در سال زراعی آینده آماده است.

 

 

وی به وضعیت آنفلوانزا پرندگان در سیمرغ اشاره کرد و گفت: جلسات مشترکی با اداره دامپزشکی برگزار شده اما تاکنون موردی در شهرستان مشاهده نشده است.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران