تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۰:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسجد استراتژی نظام جمهوری اسلامی ایران است/حل مشکلات مردم حداقل کار کانون‌های مساجد/مسجد مؤثرترین رسانه تبلیغی حضرت امام بود

مسؤول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با تأکید بر اینکه مساجد قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در مقابله نظام سلطه است، گفت: امام راحل مسجد را سنگر معرفی کرده‌اند که فقط تعریف نیست و استراتژی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش سیمرغ ما، محمد فوقی عصر امروز در نخستین نشست مدیران مسؤول و ائمه جماعت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیمرغ با امام‌جمعه این شهرستان، ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد یادگاری از ایشان است.

 

 

وی افزود: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی بودند و در جلسه ۳۰۲ هیجدهم اسفند سال ۷۲ به همراه حاج احمد خمینی، دکتر ولایتی و دکتر لاریجانی در راستای دغدغه‌های مقام معظم رهبری برای مقابله با تهاجم فرهنگی تصمیم به راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی و هنر مساجد گرفتند که برکات خوبی برای نظام داشته است.

 

 

مسؤول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با اشاره به اینکه حداقل کاری که کانون‌های فرهنگی و هنر مساجد در هر منطقه و محله می‌تواند انجام دهد حل مشکلی از مشکلات مردم است، تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی و هنر مساجد درزمینهٔ کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

 

 

وی ادامه داد: در هر محله و منطقه‌ای با محوریت امام جماعت و روحانی مسجد و پای‌کار آمدن بچه‌های مسجدی کانون می‌توانند بسیاری از مسائل و مشکلات را حل کنند.

 

 

فوقی با بیان اینکه بازگشت به مساجد و احیای دوباره کارکردهای مساجد در دوران انقلاب و دهه ۶۰ تنها راه چاره است، اظهار کرد: مساجد از صدر اسلام به‌عنوان مرکز ثقل و محو فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بوده است و امروز هم در هر محله و منطقه این کارکردها باید احیا شود.

 

 

وی افزود: مسجد مؤثرترین رسانه تبلیغی حضرت امام (ره) در دوران انقلاب بود و باید این نقش مساجد را پررنگ کنیم.

 

 

مسؤول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با تأکید بر اینکه مساجد قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در مقابله نظام سلطه است، تصریح کرد: امام راحل مسجد را سنگر معرفی کرده‌اند که فقط تعریف نیست و استراتژی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

وی ادامه داد: با محوریت و جهت‌دهی فعالیت‌های فرهنگی توسط امام جماعت مساجد می‌توان بسیاری معضلات فرهنگی محله و منطقه را حل کرد.

 

 

فوقی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد درجه‌بندی‌شده‌اند، اظهار کرد: در شهرستان سیمرغ هشت کانون درجه‌یک، هفت کانون درجه‌دو و دو کانون درجه سه فعال است.

 

 

مسؤول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران در پایان با اشاره به اینکه سه فعالیت ویژه خانه‌های نور، یک کتابخانه باز و هشت کتابخانه عمومی در شهرستان سیمرغ فعال است، گفت: مطالبات مقام معظم رهبری از طریق مساجد و ائمه جماعت پیگیری و برنامه‌ریزی شود.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران