تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۲۲:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

راهداران مازندران به حالت آماده‌باش درآمدند

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی، راهداران این اداره کل به صورت آماده باش در آمدند.

به گزارش سیمرغ ما، عباسعلی نجفی در جلسه ستاد بحران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از آمادگی کامل راهداری برای اجرای عملیات راهداری زمستانی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی و ورود توده هوای سرد به کشور، راهداران این اداره کل با استقرار در مناطق برفگیر و کوهستانی، آمادگی کامل برای اجرای عملیات راهداری را داشته تا مسافران سفر ایمنی را تجربه کنند.

 

 

وی افزود: منظور از راهداری زمستانی، تمامی فعالیت‌ها و اقداماتی است که در مقابله با برف، یخ، کولاک و بهمن در مناطق برفگیر، یخبندان و کولاک‌گیر راه‌ها به وسیله نیروهای راهدار و با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات خاص راهداران زمانی انجام می شود تا راه برای تردد وسایل نقلیه باری و مسافری آماده شود.

 

 

معاون راهداری اداره کل راه اندازی و حمل ونقل جاده‌ای مازندران با اشاره به آمادگی کامل این اداره کل در عملیات راهداری زمستانی سال جاری،تصریح کرد : ذخیره سازی نمک به میزان کافی، تجهیز ماشین آلات راهداری زمستانی، هماهنگی و تعامل بسیار مطلوب با دستگاه‌ها از جمله پلیس راه، هلال احمر و اورژانس از جمله اقدامات درخور توجه این اداره کل در طرح عملیات راهداری زمستانی امسال است.

 

 

نجفی خاطرنشان کرد: در طول ۱۰هزار و ۳۱۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی مازندران ۲۰ راهدارخانه ثابت و سیار فعالیت کرده که ۳۰۰ نفر از راهداران در قالب ۳۳ اکیپ راهداری زمستانی و با ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در ۳۷۰۰ کیلومتر از راه های برفگیر و کوهستانی استان به انجام فعالیت‌های راهداری زمستانی مشغول هستند.

 

 

وی در پایان گفت: با توجه به کاهش دما و بارش برف در سطح محورهای کوهستانی، به تمامی مسافران که قصد تردد از محورهای کوهستانی را دارند توصیه می‌شود با رعایت قوانین و مقرارت، تجهیزات و امکانات ایمنی از جمله زنجیر چرخ را همراه داشته باشند.

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران