تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۲۱:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نیازی به گاز ترکمنستان نداشتیم/تحویل خط لوله گاز دامغان به مازندران تا تابستان آینده

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات فراوانی داریم و این موضوع را می‌پذیریم، گفت: ما نیازی به گاز ترکمنستان نداشتیم و این موضوع یک تهاتر بوده است.

به گزارش سیمرغ ما، سیدعلی ادیانی عصر امروز در مراسم بهره‌برداری از فیدر جدیدالاحداث شهید والامقام صمصام طور و ۶ پروژه امور توزیع برق سیمرغ ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: هر چه داریم از وجود شهدا، امام عزیز و اهتمام ملت بزرگ ایران است.

 

 

وی افزود: توجیه حضور ما زمانی خواهد بود به مردم خدمت بدهیم چرا که فلسفه وجودی ما خدمت‌رسانی به مردم است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دهه فجر ضمن تجدید بیعت با شعائر و شعور ملت ایران و مجموعه اهداف بلند امام (ره) است، تصریح کرد: این ایام نمایشگاهی برای ارائه خدمات دولت و دستگاه‌های اجرایی به مردم است.

 

 

وی ادامه داد: مسائل مربوط به برق کیاکلا در مجلس هشتم به همت امام‌جمعه و بخشدار وقت اتفاقات مبارکی در شهرستان رخ داد و با حضور وزیر نیروی وقت در کیاکلا مسئله آب و بحث تقویت ولتاژ برق همچنین نصب ترانس ۶۳ مگاواتی گام خوبی گرفته شده است.

 

 

ادیانی با بیان اینکه با رأی مردم در کمیسیون انرژی حضور پیدا کردم و یکی از کارهایی که می‌توانم انجام دهم شناسایی نیازهای کلیدی و زیرساختی حوزه آب، برق و گاز است، اظهار کرد: مکاتباتی درباره لزوم مستقر شدن پست آزاد انجام‌شده است و به لطف الهی با پیگیری‌های دوستان تأمین اعتبار انجام می شود.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: از وضعیت بدهی و طلبکاری صنعت برق کشور آگاه هستم و واقعاً به‌گونه‌ای که در بیرون مطرح است بضاعت مالی نداشته و بسیار مطالبه و بدهکاری‌های سنگین دارند.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین بدهکاری همه مسؤولان بدهکاری به مردم است، تصریح کرد: حقیقتاً رویکرد نظام جمهوری اسلامی را قبل از انقلاب نداشتیم.

 

 

وی افزود: این رویکرد مبتنی بر مردم‌باوری و خدمت‌رسانی به مردم است و این در رژیم سابق وجود نداشت، ما افتخار می‌کنیم که در برابر نقدها و حرف‌های تیز مردم سینه ستبر کنیم چون هر چه داریم از مردم است.

 

 

ادیانی با بیان اینکه مشکلات فراوانی داریم و این موضوع را می‌پذیریم، تصریح کرد: ما نیازی به گاز ترکمنستان نداشتیم و این موضوع یک تهاتر بوده است.

 

 

وی ادامه داد: گازی که بخواهد از نقطه صفر جنوب، عسلویه به سیمرغ بیاید تا از ساحل خزر به شهرستان سیمرغ بیاید بسیار ارزان‌تر و به نفع کشور است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در اواسط کار به دلیل بحران سرما خیز ترکمنستان دبه درآورد و در سال ۸۶، ۹ برابر قرارداد را از ما گرفتند، اظهار کرد: سال ۹۲ این اتفاق رخ نداد که دلیل این کار بررسی وضعیت افت فشار گاز قائم‌شهر، سیمرغ و جویبار بوده که چرا در این سه شهرستان وضعیت بدتر از آمل و بابل است.

 

 

وی افزود: راه‌حل این کار اتصال به خط لوله اصلی بود که این کار بار گرفتن ۱۱ میلیارد از وزیر نفت وقت انجام شد و خط ۲۴ اینچی لوله اصلی که از کنار جویبار عبور می‌کند وصل کردیم و در سال ۹۲ این اتفاق افتاد و افت فشار نداشتیم.

 

 

ادیانی با تأکید بر اینکه این هنر نظام و انقلاب ما بود و در حاضر هیچ مشکلی نداریم، تصریح کرد: ما مسؤولیت استانی داریم و به دلیل وارد شدن لطمه به غرور ملی نباید اجازه دهیم ترکمنستان با قطع شدن گاز بابل تفرج روحی پیدا کند.

 

 

این مسؤول در پایان گفت: به‌احتمال‌زیاد تا تابستان سال آینده خط لوله گاز دامغان تحویل مازندران می‌شود و دیگر تریبون ائمه جمعه ما در زمستان نمی‌لرزد که گاز قطع است.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران