تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۱:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دولت باید فاصله حقوقی نیروهای شرکتی و بازنشسته را با دیگر نیروها کاهش دهد

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروهای شرکت و بازنشسته به لحاظ مالی دچار مشکلات جدی هستند، گفت: دولت باید فاصله حقوقی این افراد با دیگر نیروها را کاهش دهد.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، در ارتباط با مشکلات بازنشستگان و افراد مستمری‌بگیر اظهار کرد: به نیروهای شرکتی و بازنشسته کشوری و لشکری کم‌توجهی می‎شود.

 

 

وی تصریح کرد: این افراد از نظر حقوق، مزایا و مستمری در سطح پایینی قرار داشته و انتظار است که دولت به این بخش توجه جدی داشته باشد.

 

 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بازنشسته‌ها که عمری را برای دولت و مردم در دستگاه‌های اداری خدمت کردند، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

 

 

یوسف‌نژاد اضافه کرد: فاصله حقوقی افراد بازنشسته با افراد شاغل قابل مقایسه نیست، در برنامه ششم اقداماتی در برنامه کاری است و دولت را مکلف کردیم که با برنامه زمان‌بندی مشخص فاصله را به حداقل برساند و باید در بودجه سالانه این موضوع لحاظ شود.

 

 

وی یادآور شد: نیروهای شرکتی باید در سطح ادارات مورد حمایت جدی قرار گرفته و از پشتوانه مالی مناسبی در حین کار برخودار باشند.

 

 

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که این تذکرات تا چه حدی می‎تواند مؤثر واقع شود، اضافه کرد: مطرح کردن تذکرات، هشداری به دستگاه‌های اجرایی بوده، ممکن است متولیان اداری کشور اطلاعاتی درباره مشکلات نداشته باشند که با تذکر در صحن علنی مجلس دغدغه‌های مردم اطلاع‌رسانی می‎شود.

 

 

یوسف‌نژاد در پایان گفت: در برنامه ششم، دولت را موظف کردیم که فاصله حقوقی افراد بازنشسته و کارکنان شرکتی را به حداقل برساند.

 

 

فارس

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران