تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۱:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برخورد قانونی با توزیع میوه‌های خارجی قاچاق در مازندران

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با بیان اینکه دولت اجازه واردات میوه‌های خارجی به جز موز، انبه، آناناس و نارگیل را نداده است، گفت: با ورود هرگونه میوه خارجی به مازندران برخورد می‌کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، علی پیرفلک طی گفت‌وگویی مبارزه با قاچاق کالا را پیچیده دانست و اظهار کرد: قاچاقچیان دائما در حال تغییر روش‌های حمل و پخش هستند، بنابراین آموزش مستمر ماموران را در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

 

وی با اشاره به کالاهای قاچاقی که از مازندران به دیگر استان‌ها صادر می‌شود، افزود: آبزیان، خاویار، پرندگان مهاجر و فرآورده‌های جنگلی از محصولاتی هستند که از مازندران به دیگر استان‌ها قاچاق می‌شوند.

 

 

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با بیان اینکه تاکنون ۹۳۷ تن فرآورده‌های جنگلی و چوب قاچاق در استان کشف شده است، تصریح کرد: ۷۱۱ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز قاچاق نیز در تور ماموران قرار گرفت.

 

 

پیرفلک تاکید کرد: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توزیع هر گونه کالای قاچاق در هر حجم و تعدادی برخورد قانونی می‌کنند.

 

 

وی داروهای نیروزا، ماهیان خاویاری، لوازم آرایشی، فرآورده‌های نفتی، تلفن همراه، پوشاک و البسه را بیشترین حجم کالای قاچاق کشف شده در استان دانست و اضافه کرد: با ورود هرگونه میوه خارجی به استان برخورد می‌کنیم، چون دولت اجازه واردات میوه‌های خارجی به جز موز، انبه، آناناس و نارگیل را نداده است.

 

 

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران گفت: میوه‌های خارجی دیگری که در بازار وجود دارد همگی قاچاق هستند و برای جلوگیری از توزیع آنها تمامی میادین عرضه میوه و تره‌بار مورد بازرسی متعدد ماموران قرار خواهند گرفت.

 

 

پیرفلک افزود: در صورت مشاهده حتی یک کیلوگرم میوه قاچاق با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

 

 

وی از کسبه، بازاریان و شهروندان خواست تا از خرید و مصرف کالای قاچاق خودداری کنند و تاکید کرد: کالای قاچاق علاوه بر خسارت‌های اجتماعی و فرهنگی، آسیب جدی به تولید داخلی می‌زند و موجب هدر رفت سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی می‌شود.

 

 

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران در پایان گفت: با خرید کالای تولید داخل، مسیر تولید کالای مرغوب را باز کنیم.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران