تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۲۰:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

همیشه سر بزنگاه می‎آیی!

تو می‎آیی درست در همان لحظاتی که برخی‌ها می‎خواهند زیر پا بگذارند تمام آنچه را که تو و رفیقانت بر جای گذاشته‌اید، می‎خواهند ردّ پاها را گم کنند اما تو سر بزنگاه می‎آیی و دیگر حرفی باقی نمی‌ماند!

به گزارش سیمرغ ما، قرار نبود که راه تو را پایانی باشد و تو تنها در خاطره‎ها بمانی با یک نشانی به نام «سنگ قبر»، قرار این بود که تا ابدیت تاریخ بمانی و هر روز راه تو را تکرار و هدفت را دنبال کنیم.

 

 

دانستی که در تلاطم زندگی‎های امروزی، گاه تو را از یاد می‎بریم و شاید نیم‎نگاهی حتی بر مزارت نیندازیم، دانستی که خطاها ما را به فراموشی می‎برد، دانستی که باید خود دست به‌کار شوی و حدیث بودن را صرف کنی.

 

 

تو می‎آیی درست در همان لحظاتی که برخی‌ها می‎خواهند زیر پا بگذارند تمام آنچه را که تو و رفیقانت بر جای گذاشته‌اید، می‎خواهند ردّ پاها را گم کنند اما تو سر بزنگاه می‎آیی، بی‎آنکه حرفی بزنی، و دیگر حرفی باقی نمی‌ماند!

 

 

این‌روزها اما چه‌قدر محتاج تو بودیم تا بار دیگر عطر حضورت و گرمای وجودت را حس کنیم حتی به خاکی، تکه‌استخوانی یا پلاکی که از تو نشان باشد.

 

 

از گمنامی تو هیچ نباید گفت که شاید آرزویت همین بود و به خواسته‌ات رسیده‎ای، این‌روزها تو خورشید می‎شوی و ما آفتابگردان! هر سو که تو باشی دل پر می‌زند در نور هوای تو.

 

 

تو آمدی با رفیقانت از آن سوی مرزهای آغشته به خون و آتش، و می‌دانی که جنگ هنوز پایان نیافته است! حالا همان‌هایی که تا دیروز آتش به‎سوی مرزهای ما می‎افکندند، امروز سر افکنده‌اند زیرا مرزها و خاکریزهای‎مان یکی شده است علیه دشمن مشترک.

 

 

امروز دشمن نه «مارماهی» است و نه «گرگی اندر پوستین بره‌ای»، امروز با تمام بی‌رحمی و جسارت آمده است و با عریانی تمام! رو در رو می‎گوید: «من دشمنم» و «سلاح من، اسلام علیه اسلام است»!

 

 

این‌روزها که باز عطر شهادت در کوچه‌های طبرستان پیچیده است، دوباره قساوت دشمن را متذکر می‎شود و سلاخی‌ها و جنایت‌های امروز تکفیری‌ها را و البته مصمم‎تر می‎کند عزم هر آزادمردی را برای نبرد با دشمن و راسخ‌تر می‌کند ایمان و عزت را، آنکه باید می‎داند که به‎راستی این تابوت‌های سربسته و پیکرهای بی‎نشان حرف‌های زیادی دارند!

 

 

این‎روزهای مزین به عطر فاطمیه، هفت شهید گمنام دفاع مقدس در شهرهای نور، آمل، ساری و بهشهر تشییع و خاکسپاری می‎شوند، امشب قرار عاشقی با این شهداست در حسینیه عاشقان ساری و قرار است دو شهید در دانشگاه آزاد نور، یک شهید در دانشگاه فرهنگیان ساری پردیس دکتر شریعتی، دو شهید در دانشگاه علم و فناوری مازندران(بهشهر)، یک شهید در دانشگاه علوم قرآنی آمل و یک شهید نیز در دانشگاه فرهنگیان پردیس صدیقه طاهره(س) ساری تشییع و خاکسپاری شوند.

 

 

… و راه شهادت همچنان ادامه دارد؛ دیروز در مرزهای محدود و امروز که حد و مرزی برای آن نیست، هر کجا که فریاد مظلومی بلند شود، راست‎قامتانی هستند که کمر همت بسته و جغرافیا را در می‎نوردند تا تاریخ‎ساز شوند! شهادت بهای آزادی و عزت است و دشمن از همین می‌هراسد.

 

 

یادداشت از آزاده بابانژاد

 

 

فارس

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران