تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۰:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۶۹۶ مازندرانی ممنوع‌الخروج شدند

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت: ۶۹۶ نفر از بدهکاران مازندرانی که بیشتر آنها مرتبط با بدهکاران بانکی بودند، ممنوع‌الخروج شدند.

به گزارش سیمرغ ما، محمدحسن بهادر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا پایان بهمن ماه امسال ۵ هزار و ۸۸۸ پرونده اجرایی در ۲۴ دایره اجرای اسناد رسمی در استان تشکیل شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد رشد داشت.

 

 

وی افزود: از این تعداد پرونده ۹۱۶ مورد مربوط به چک‌های بدون محل و ۱۸۵ پرونده مربوط به مهریه و اسناد تعهدی و ۴ هزار و ۱۱۹ پرونده نیز مربوط به اسناد رهنی و شرطی و قراردادهای داخلی بانک‌ها و ۶۶۸ مورد باقی‌مانده مربوط به اسناد شارژ آپارتمان، تخلیه و آب بها و بهای برق بوده و همگی به‌صورت مکانیزه تشکیل شده است.

 

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۳۵۰ هزار پرونده در بایگانی‌های اجرایی استان وجود دارد که قریب ۷۶ درصد آن جاری و بقیه راکد و شهرستان‌های تنکابن، ساری و آمل به‌ترتیب رقم پرونده اجرایی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

بهادر بیان کرد: طی این مدت ۲ هزار و ۷۵۷ پرونده مختومه که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۰ درصد افزایش داشت و استان مازندران از حیث مختومه شدن پرونده‌های اجرایی رتبه نهم کشور را به خود اختصاص داده است.

 

 

وی ادامه داد: بعد از استان‌های تهران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و فارس بیشترین پرونده‌های تشکیلی اجرایی متعلق به استان مازندران بوده و ۶۹۶ نفر از بدهکاران که بیشتر آنها مرتبط با بدهکاران بانکی بودند، ممنوع‌الخروج شدند.

 

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خاطرنشان کرد: امسال نیز همانند سال‌های گذشته بیش از ۲۲۶ میلیارد مطالبات بانکی را با رشد ۳۷ درصدی وصول کرده که ۱۰۶ میلیارد آن مربوط به بانکها و مؤوسسات اعتباری خصوصی است که استان مازندران از لحاظ وصول مطالبات بانکی پس از استان تهران رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

 

 

بهادر در پایان گفت: مبلغ ۲۴ میلیارد و ۳۳۲ میلیون تومان حق مزایده و نیم‌عشر امسال به خزانه واریز شده است.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران