تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۰:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رودخانه‌ها بیت‌المال و سرمایه ملی هستند

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه رودخانه‌ها بیت‌المال، سرمایه ملی و بین نسلی هستند، گفت: همه ما باید از این نعمت صیانت کنیم که این نگاه کارشناسی را طلب می‌کند.

به گزارش سیمرغ ما، سیدعلی ادیانی صبح امروز در جلسه رفع مشکلات و ساماندهی حریم و بستر رودخانه تالار از سوادکوه تا سیمرغ که در فرمانداری شهرستان سیمرغ برگزار شد، اظهار کرد: قرار بر این شد بازدید میدانی از حوزه انتخابیه انجام شود تا هم در رعایت انفال و حق حکومت که رودخانه‌ها هم از مصادیق انفال در چهارچوب حقوق اسلام است برسد.

 

 

وی افزود: همچنین در راستای اینکه بتوانیم مجموعه حقوق مکتسبه مردم را هم در فرایند زمانی و بازه زمانی از قبل تا حال رعایت کنیم و با تنظیم صورت‌جلسه به رؤیت وزیر نیرو هم برسد.

 

 

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: سه موضوع بیت‌المال و سرمایه ملی بودن رودخانه‌ها، منفعت‌رسانی به مردم و جذب گردشگر توسط رودخانه‌ها برای ما خیلی مهم است و همه این موضوعات را در کنار یکدیگر می‌بینیم.

 

 

ادیانی با بیان اینکه رودخانه‌ها بیت‌المال، سرمایه ملی و بین نسلی هستند، اظهار کرد: همه ما باید از این نعمت صیانت کنیم که این نگاه کارشناسی را طلب می‌کند.

 

 

وی افزود: دولت و مجموعه قوانین برای مردم است و نه مردم برای دولت‌ها و قوانین، قانون برای انتزاع امور و در رفاه و آسایش قرار گرفتن مردم است.

 

 

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه فلسفه وجودی قوانین همان انتفاع و منفعت رسانی به مردم است، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم در تهران بنشینیم و یک قانون را برای همه شرایط و مقتضیات یکسان ببینیم، قطعاً قانونگذار همه اقتضائات وضع قانون و مقرارت را می‌بیند.

 

 

وی ادامه داد: رودخانه یکی از مؤلفه‌های جذب توریسم و نعمت خداوند است، مجموعه فرایندهایی که برای رودخانه تعریف می‌شود در مازندران به‌ویژه سه رود تالار، کسلیان که شهر شیرگاه را به دو بخش تقسیم می‌کند و سیاه رود هم قائم‌شهر را به دو بخش تقسیم می‌کنند، این سه رودخانه سه ظرفیت برای توریسم و گردشگر است.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران