تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۶:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمایش سرزمینی باید در سیمرغ انجام شود

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه اجرای مدیریت سیستمی، برنامه محور و تدوین برنامه مدون توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت نیل به اهداف و برنامه ششم در شهرستان، گفت: باید آمایش سرزمینی در شهرستان سیمرغ انجام‌شده و به دستگاه‌ها ابلاغ شود.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در دومین جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ، ضمن تبریک ماه مبارک شعبان، اظهار کرد: شهرستان سیمرغ در سال ۱۳۹۱ تأسیس شد و با داشتن ۸۷ کیلومترمربع وسعت و ۱۹ هزار و ۳۷۶ نفر جمعیت یکی از شهرستان‌های جدید مازندران است.

 

وی افزود: شهرستان سیمرغ با این وسعت کم دارای پتانسیل‌های فراوانی در حوزه کشاورزی به خاطر داشتن خاک بسیار مرغوب و منابع آبی خوب است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه اجرای مدیریت سیستمی، برنامه محور و تدوین برنامه مدون توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت نیل به اهداف و برنامه ششم در شهرستان، تصریح کرد: باید آمایش سرزمینی در شهرستان سیمرغ انجام‌شده و به دستگاه‌ها ابلاغ شود.

 

وی ادامه داد: دستگاه‌ها باید طبق سیاست‌های و اهداف مدنظر برنامه‌های مدونی را پیش‌بینی کنند که این موضوع در دستور کار فرمانداری قرار دارد.

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه محور اصلی فعالیت شهرستان سیمرغ حوزه کشاورزی است و باید با برنامه به این حوزه نگاه کنیم، تأکید کرد: دولت تدبیر و امید با نگاه سیستمی و با برنامه در سال ۹۵ مبلغ ۴۵ میلیارد ریال در راستای طرح تجهیز و نوسازی و لاینینگ آن در سطح ۲۷۲ هکتار از اراضی این شهرستان تخصیص داد و این پروژه در حال اجرا است.

 

وی افزود: پنج هزار و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار در قالب وام کم‌بهره برای خسارت دیدگان بخش کشاورزی به شهرستان تخصیص داده‌شده است همچنین در سال گذشته ۶ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار بلاعوض به کشاورزان توسط دولت پرداخت شد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات در کمیته برنامه‌ریزی بر مبنای آمایش سرزمینی است، تصریح کرد: در همین راستا سلسله نشست‌هایی با مردم شهرستان پیش‌بینی‌شده که با احصای مشکلات زیرساختی مناطق و با تخصیص اعتبار در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان و نگاه برنامه‌ای در جهت رفع مشکلات تلاش خواهیم کرد.

 

این مسؤول در پایان جلوگیری از شیوع تفکر پوپولیستی در شهرستان و تلاش جهت حضور حداکثری اقشار مردم در انتخابات را مورد تأکید قرارداد.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران