تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ - ۹:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

با انتخاب اصلح از شرایط سخت کشور عبور می‌کنیم/مایندگان مجلس رصد جدی‌ روی انتخاب وزرا دارند

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با بیان اینکه همه باید شرکت کنیم و با انتخاب اصلح بتوانیم از این شرایط سخت کشور و فضای معیشتی جامعه عبور کنیم، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی رصد جدی‌تری بر روی انتخاب وزرا دارند و این‌گونه نیست که هر وزیری را بپذیرند.

به گزارش سیمرغ ما، عبدالله رضیان در همایش گرامیداشت روز معلم شهرستان سیمرغ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم و تبریک هفته معلم به آیه ۱۶۴ سوره آل‌عمران اشاره و اظهار کرد: «لَقَدْ مَنَّ اللَّهُ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ إِذْ بَعَثَ فِیهِمْ رَسُولًا مِنْ أَنْفُسِهِمْ یتْلُو عَلَیهِمْ آیاتِهِ وَیزَکیهِمْ وَیعَلِّمُهُمُ الْکتَابَ وَالْحِکمَةَ وَإِنْ کانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِی ضَلَالٍ مُبِینٍ» اولین معلم خدای بزرگ است و بعد از خداوند ۱۲۴ هزار پیامبر فرستاده‌شده خداوند به همین دلیل ارزش و کرامت معلم بسیار بالا است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی وظیفه‌داریم در ابتدا کرامت و ارزش استاد و معلم را از جهت معنوی حفظ کنیم، تصریح کرد: حرمت استاد و معلم در جامعه ما از جهت فرهنگی شکسته و آن حرمتی که شایسته استاد هست امروز ادا نمی‌شود.

 

 

وی ادامه داد: با همه عزت، ارزش و احترامی که معلم و استاد در نگاه دینی، نگاه جامعه و تاریخ کهن ما دارد اما در این زمینه بدعمل کردیم.

 

 

رضیان با بیان اینکه در موضوع بودجه سال جاری حدود ۵ هزار میلیارد قرار بوده به فرهنگیان داده شود، اظهار کرد: بعد از جروبحث‌های زیاد که منابع تأمین این مبلغ از کجاست و با توجه به خوب نبودن فضای مالی کشور قرار است این ۵ هزار میلیارد در اختیار جامعه فرهنگی کشور قرار بگیرد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این موضوع رأی مخالف ندادند که شاید جزو موضوعات معدود باشد.

 

 

وی افزود: در سال ۹۴ حدود ۵۴ درصد و در سال ۹۵ حدود ۴۲ درصد کسری بودجه داشتیم که شاید یکی از اشکالاتی که در بحث تولید و اشتغال داریم به همین موضوع تأمین منابع مالی برمی‌گردد.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با اشاره به اینکه مجلس همه همت و تلاش خود را برای حفظ کرامت جامعه فرهنگیان و بازنشستگان عزیز قرار داده، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه اتفاقات خوبی خواهد افتاد و همه تلاش‌ها شده تا این کرامت به نحو احسن حفظ شود.

 

 

وی ادامه داد: در نشستی که مجمع نمایندگان مازندران با وزیر آموزش‌وپرورش داشت صحبت‌های زیادی مطرح شد و آقای وزیر هم قول‌هایی داند همچنین مدیرکل بودجه وی هم در تلویزیون توضیحاتی ارائه دادند که تا چهار ماه آینده برنامه‌ای جامع تدوین در همسان‌سازی حقوق معلمان و تغییراتی در فضای آموزشی ایجاد کنند.

 

 

رضیان با بیان اینکه جامعه در فضای تخصصی نباید سیاسی باشد اما در کشور ما این آفت به وجود آمده است و در همه بخش‌های تخصصی ورود پیداکرده، اظهار کرد: انتخابات ریاست‌جمهور برای ما سرنوشت‌ساز است چرا که سکان دولت و برنامه‌ریزی برای نظام در اختیار یک نفر قرار می‌گیرد.

 

 

وی افزود: فضاهای مختلفی در جامعه برای مردم ایجاد می‌شود اما به فرمایش مقام معظم رهبری: «مردم ما هوشیار و باهوش هستند و می‌توانند درست انتخاب کنند.»

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با تأکید بر اینکه باید در فضای موجود در کشور هوشیار، باهوش و دقت نظر بالایی را داشته باشیم، تصریح کرد: نکته مهمی که باید برای همه ما ارزش داشته باشد فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر حضور مردم است و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و حفظ امنیت ملی نظام در گرو حضور مردم است.

 

 

رضیان با بیان اینکه همه باید شرکت کنیم و با انتخاب اصلح بتوانیم از این شرایط سخت کشور و فضای معیشتی جامعه عبور کنیم، اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی رصد جدی‌تری بر روی انتخاب وزرا دارند و این‌گونه نیست که هر وزیری را بپذیرند.

 

 

وی افزود: نگاه مجلس شورای اسلامی این است که در انتخاب وزرا دقت بالایی داشته باشد تا با انتخاب مدیران توانمند و باروحیه جهادی بتوانیم مشکلات به وجود آمده را مدیریت کنیم.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران