تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۱۴ - ۰:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حرکت امام با نگاه بازگشت انسان به اسلام آغاز شد/مبارزه امام در شرایطی سخت آغاز شد

امام‌جمعه سیمرغ گفت: امام راحل به‌عنوان یک مجتهد و مرجع دینی در عصری که بلوک شرق و غرب به خیال خودشان دین را از صحنه اجتماع جدا دانستند و مردم دین و معیارهای دینی را فراموش کرده و وابسته به دنیا شدند تشخیص بین استبداد، استثمار و استعمار برایشان مشکل شد همچنین بردگی را پذیرفتند با نگاه وحیانی، اسلامی و بازگشت انسان به اسلام حرکتش را آغاز کرد.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در مراسم بیست و هشتمین سالگرد رحلت حضرت امام (ره)، اظهار کرد: هدف همه‌کسانی که خود را پیرو مکتب انبیا (ع) می‌دانند اجرای عدالت است.

 

وی افزود: به وجود آمدن عدالت به دنبال خود ایجاد همه اقسام عدالت اجتماعی، خانواده، جامعه، کشور و جهان را دارد.

 

امام‌جمعه سیمرغ با بیان اینکه امام راحل به‌عنوان یک مجتهد و مرجع دینی در عصری که بلوک شرق و غرب به خیال خودشان دین را از صحنه اجتماع جدا دانستند و مردم دین و معیارهای دینی را فراموش کرده و وابسته به دنیا شدند تشخیص بین استبداد، استثمار و استعمار برایشان مشکل شد همچنین بردگی را پذیرفتند با نگاه وحیانی، اسلامی و بازگشت انسان به اسلام حرکتش را آغاز کرد، تصریح کرد: حضرت امام (ره) مرحله اول مبارزه خود را در سال ۴۲ با استبداد و سال ۴۳ مبارزه با استعمار با وجود مشکلات فراوان آغاز کردند و حتی یک‌قدم هم عقب ننشست چراکه برای خدا قیام کرد و قیام برای خدا یعنی استقامت.

 

وی ادامه داد: مرحله دوم مسیر امام تثبیت بوده است و با نگاه آسمانی، الهی و قرآنی تلاش کردند نهادها شکل بگیرد و بعد از تثبیت قوانین و نگاه‌ها فضای جامعه برای اجرای حکم الهی مهیا شود.

 

یوسفی با اشاره به اینکه مرحله آخر مبارزه امام مرحله دفاع بود که منحصر به دفاع مقدس نمی‌شود، تأکید کرد: امام راحل در بیانات خود فرمودند استکبار و دشمنان این ملت را رها نخواهند کرد و اگر یک‌لحظه از دشمن غافل شویم دشمن اثر و ضربه خود را خواهد گذاشت.

 

وی افزود: در این مرحله اتحاد و برادری بسیار لازم است و اگر این اتحاد نمی‌بود و مردم ایران در میادین جنگ حاضر نمی‌شدند و دفاع نمی‌کردند نه‌تنها صدام امروز ذلیل نمی‌شد بلکه به اهدافش می‌رسید.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه باید این اتحاد، انسجام و حرکت انقلابی را حفظ بکنیم، تصریح کرد: مطمئناً جامعه در مسیر خود و همان مسیری که مقام معظم رهبری توجه ما را به آن جلب کرده حرکت می‌کند.

 

وی ادامه داد: خرداد سال ۶۸ بیش از ۱۰ میلیون نفر در تهران و مردم سراسر کشور دچار اندوه، غم و نگرانی شدند اما موضوعی که مردم به آن دلگرم شدند تدبیر خردمندانه، عاقلانه و دوراندیشانه خبرگان رهبری و انتخاب مقام معظم رهبری به‌عنوان خلف صالح امام راحل بوده است که نتیجه این انتخاب مردم غمگین و غصه‌دار را خوشحال کرد.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران