تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ - ۱۶:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نیاز جامعه در زمینهٔ امر به‌معروف و نهی از منکر شناسایی شود

امام‌جمعه سیمرغ گفت: باید نیاز جامعه در زمینهٔ امربه‌معروف و نهی از منکر شناسایی شود.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر این شهرستان، اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از ضروریات حفظ معیارها و ارزش‌ها است.

 

وی افزود: بعد از اتفاق‌نظر بر اینکه دین اسلام، نبوت، امامت و احکام اسلام حق است برای حفظ، گسترش، شفافیت و دور کردن موانع از دامن حق بحث امربه‌معروف و نهی از منکر پیش می‌آید.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر موادی از فروع دین است، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های امت اسلامی امربه‌معروف و نهی از منکر است.

 

وی ادامه داد: نحوه روش و شیوه در امربه‌معروف و نهی از منکر بسیار مهم است.

 

یوسفی بابیان اینکه دامنه امربه‌معروف و نهی از منکر وسیع است و در حد امام زمان (عج) خواهی است، اظهار کرد: معتقدیم برای وجود مبارک امام زمان (عج) باید زمینه فرج فراهم شود و در جامعه منتظر برخی گفتند برای ظهور امام زمان (عج) نباید مقابل گناه و گسترش گناه ایستاد که این فرهنگ غلطی است.

 

وی افزود: گروه دیگری که برای ظهور امام زمان (عج) مثبت می‌اندیشند و معتقدند جامعه و فضا را برای ظهور حضرت آماده و منتظر کنیم.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به سخنان ائمه جمعه استان و شکوه از وضعیت ساحل و دریا، تصریح کرد: مرض جسم ناگهانی پیش می‌آید اما مرض روح تدریجی رخ می‌دهد به‌گونه‌ای که شخص متوجه نشده و برای او عادی می‌شود.

 

وی ادامه داد: در پیش از انقلاب وضعیت حجاب و پوشش در جامعه مناسب نبود اما امام راحل با ایجاد انقلاب و فراهم کردن امربه‌معروف و نهی از منکر وضعیت را تغییر داد، امروز هم می‌شود وضعیت را تغییر داد.

 

یوسفی در پایان گفت: باید نیاز جامعه در زمینهٔ امربه‌معروف و نهی از منکر شناسایی شود، اظهار کرد: یکی از مسائلی که در ایام تابستان مطرح می‌شود فراهم ساختن و تبلیغ عفت و حجاب است.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران