تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ - ۲۲:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کانون های مساجد به تنهایی عهده دار فعال کردن این پایگاه های الهی نیستند

امام جمعه سیمرغ گفت: فعال کردن مساجد تنها به عهده کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیست بلکه اموری در تقویت و تضعیف مساجد، دخیل هستند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت الاسلام محمد باقر یوسفی، امام جمعه سیمرغ، در آستانه روز جهانی مساجد، در گفتگو با خبرنگارما گفت: نیروهای مسجدی خوب در شهرستان سیمرغ، وجود دارند و کانون های مساجد در انجام رسالت خویش، موفق عمل می کنند.

وی افزود: کانون های فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان سیمرغ، در مناسبت و صحنه های مختلف، حضور دارند اما باید به این مراکز مهم، امکانات مورد نیازشان جهت انجام فعالیت ها، داده شود.

حجت الاسلام یوسفی اظهار کرد: فعال کردن مساجد تنها به عهده کانون های مساجد نیست بلکه اموری در تقویت و تضعیف مساجد، دخیل هستند.

وی بیان کرد: با توجه به فضاهای مجازی، فعالیت های وسیعی در جامعه و کانون های مساجد باید صورت گیرد تا اقشار مختلف مردم به سمت این مکان ها، رهنمون شوند.

حجت الاسلام یوسفی با بیان اینکه تعامل و دیدار مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با امام جمعه به بازخورد و نتیجه های مطلوبی منتهی می شود، ابراز کرد: مساجد در محلات، منطقه، شهرستان و کشور، حلقه های متصل به هم هستند که مرکزیت آنها را کعبه و مکه دارند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط مساجد با یکدیگر، بسیار مهم است و مدیران مسئول امور این پایگاه های الهی باید وظایف خود را به خوبی ایفا کنند، گفت: پیشبرد اهداف با پیوند مساجد و بیان تجربیات، محقق می شود.

حجت الاسلام یوسفی اظهار کرد: برگزاری سمینار عظیم، هر ساله از سوی حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، بسیار ثمر بخش و مفید است و نقاط ضعف و قوت مساجد در اینگونه از سمینارها و جلسات بیان می شود و تاثیرات کاربردی زیاد دارد.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران