تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ - ۲۱:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عناب تاریخچه ۴ هزار ساله دارد

محقق و پژوهشگر طب اسلامی با بیان اینکه عناب تاریخچه ۴ هزار ساله دارد و قدمت آن در کشورهای چین، هند و پاکستان بسیار طولانی است، تأکید کرد: این میوه به خرمای قرمز معروف است و وقتی رسیده و خشک می‌شود ۷۷ درصد ساکاروز یا قند دارد.

به گزارش سیمرغ ما، هادی عاشوری در نخستین جشنواره ملی عناب در روستای پایین دسته این شهرستان، اظهار کرد: عناب طبیعت گرم و تر و خواص بسیار زیادی در طب سنتی دارد که این میوه افسردگی را دفع و بوی برگ آن نشاط ایجاد کرده و افسردگی را دور می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی در زندگی روزمره ما مغفول مانده چراکه گرایش به مدرنیته پیدا کردیم، تصریح کرد: عناب درمانگری بسیار زیادی دارد و برای سرماخوردگی هم بسیار درمان‌بخش است.

 

محقق و پژوهشگر طب اسلامی ادامه داد: میوه عناب در بحث هاضمه فوق‌العاده عمل می‌کند و یک مسهل بسیار عالی است.

 

عاشوری با بیان اینکه عناب تاریخچه ۴ هزار ساله دارد و قدمت آن در کشورهای چین، هند و پاکستان بسیار طولانی است، تأکید کرد: این میوه به خرمای قرمز معروف است و وقتی رسیده و خشک می‌شود ۷۷ درصد ساکاروز یا قند دارد.

 

وی افزود: عناب انسولین‌ساز است و برای دیابتی‌ها مفید است.

 

عاشوری در پایان گفت: تمام بیماری‌ها منشأ آن‌ها از معده و درست خوردن است و اگر بدانیم درست خوردن چیست و بر اساس مزاج چه چیزهایی باید بخوریم و چه چیزهایی را نباید بخوریم دچار هیچ عارضه‌ای نمی‌شویم.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران