تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ - ۱۴:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عزاداری‌ها نباید حالت نمایشی پیدا کند

امام‌ جمعه سیمرغ با بیان اینکه بین حالت عزا و نمایش فرق است و عزاداری‌های ما نباید حالت نمایشی پیدا کند، گفت: میدان عزاداری‌ها را متدینین هدایت کنند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهرستان ضمن تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع)، اظهار کرد: در ایامی قرار داریم که منافقین سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد را به دلیل تحولی که ایجاد می‌کرد به شهادت رساندند.

 

وی افزود: امروز برخی چهره‌ها قصد خودنمایی دارند اما جای حضور نمی‌بینند و مردم مدافع انقلاب و همراه با رهبری این اجازه را به آن‌ها نمی‌دهند.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه زبان مترجم عقل است، تصریح کرد: ترجمه عشق، چشم است و عاقلان عاشق با زبان اشک و حزن سخن می‌گویند.

 

این مسؤول ادامه داد: اشک چشم و گریه پیام‌هایی دارد و به همین دلیل می‌گویند عزاداری‌ها باید رنگ حزن پیدا کند.

 

یوسفی با بیان اینکه بین حالت عزا و نمایش فرق است و عزاداری‌های ما نباید حالت نمایشی پیدا کند، تأکید کرد: میدان عزاداری‌ها را متدینین هدایت کنند نه افرادی که اهل نماز جماعت، نماز جمعه و حتی اهل ماه رمضان نیستند.

 

وی افزود: متدینین و علما مراقبت کنند تا علم را تبدیل به صلیب نکنند.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه نباید عزاداری و مرثیه‌خوانی را تبدیل به آهنگ و ترانه کرد، اظهار کرد: اگر مراقبت نکنیم سیلی می‌خوریم و اشعار انقلابی و حماسی را گرفته و شعر خواب به ما می‌دهند.

 

این مسؤول ادامه داد: گریه عاشورا پیام‌آور امربه‌معروف و نهی از منکر است چراکه امربه‌معروف و نهی از منکر شورانگیز و حماسه‌آفرین است و قیمت دارد.

 

یوسفی با اعلام اینکه قصد دشمن نابودی و حذف اسلام بود که آخرین مرحله آن شهادت امام حسین (ع) بود، گفت: امروز دشمن دارای اهداف مشخصی برای نابودی نظام ما و حذف انقلاب اسلامی است.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران