تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۴ - ۲:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مهار شدن تنها ۹ درصد آب‌های سطحی در مازندران/منابع تخصیصی به حوزه آب کافی نیست

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: آب‌های سطحی مازندران بسیار زیاد است و براساس گفته کارشناسان تنها ۹ درصد آب‌های سطحی را مهار می‌کنیم درحالی‌که می‌توانیم تا ۴۰ درصد را مهار کرده و از آن استفاده کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، عبدالله رضیان پنجشنبه‌شب در نشست ساماندهی آب‌بندان‌ها و منابع تأمین‌کننده آب این شهرستان، با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، اظهار کرد: در حوزه آب با چالش‌ها و نارسایی‌های جدی مواجه هستیم همچنین منابع تخصیصی حوزه آب به میزان کافی نیست تا مشکلات موجود را حل کرد.

 

وی افزود: نگاه ما رفع سریع مشکلات جدی در این حوزه است.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وظیفه نمایندگان جا انداختن اهمیت آی‌بندان‌ها در سطح ملی است، تصریح کرد: ۳۵۰ میلیون مترمکعب حجم سدهای استان است و به همین میزان حجم آب‌بندان‌های مازندران است.

 

این مسؤول ادامه داد: باید این موضوع برای مسؤولان ملی روشن شود تا توجه بیشتری به آب‌بندان‌ها، لایروبی آب‌بندان‌ها و افزایش ظرفیت برای رفع مشکل کشاورزی شود.

 

رضیان با اشاره به اینکه برای احداث سد زمان و هزینه بالایی نیاز است، اظهار کرد: با هزینه پایین‌تری می‌توان آب‌بندان‌ها را ساماندهی و لایروبی کرد و ارتفاع تاج را برای افزایش حجم آبدهی، افزایش داد.

 

وی افزود: ما برای تأمین اعتبارات این حوزه کمک می‌کنیم.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه یک‌سوم آب بخش کشاورزی شهرستان سیمرغ توسط آب‌بندان‌ها تأمین می‌شود، تأکید کرد: باید به این بخش توجه جدی شود چراکه با توجه به شرایط سال‌های اخیر و کمرنگ شدن بحث مرکبات، نگاه‌ها به سمت کشت شالی رفته که کشت شالی نیازمند آب بیشتری هم است.

 

این مسؤول ادامه داد: آب‌های سطحی مازندران بسیار زیاد است و براساس گفته کارشناسان تنها ۹ درصد آب‌های سطحی را مهار می‌کنیم درحالی‌که می‌توانیم تا ۴۰ درصد را مهار کرده و از آن استفاده کنیم.

 

رضیان در پایان با اشاره به اینکه با ایجاد سد لاستیکی می‌تواند تا حدودی مشکلات بخش کشاورزی را برطرف کرد، گفت: باید شرایطی ایجاد کنیم که مردم با مشکلی مواجه نباشند.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران