تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۱۷:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فعالیت ۱۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سیمرغ/ نقش بسیار حساس کانون‌های مساجد سوق دادن نوجوان به فعالیت‌های فرهنگی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ  گفت: ۱۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند که فعالیت اکثر کانون‌ها در مساجد روستایی است.

به گزارش سیمرغ ما، صادق زارعی در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: نوزدهم مهرماه سالروز بیانات مهم و ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است که در ۱۹ مهرماه سال ۹۱ در جمع روحانیون، علما، ائمه جماعت و مدیران مسؤول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در خراسان شمالی ایراد شد.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانات خود مطالب بسیار مهمی را در حوزه فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مطرح کردند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ بابیان اینکه رهبر انقلاب در بخشی از بیانات خود فرمودند: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را فراموش نکنید، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بخش دیگری فرمودند: خودتان را مسلح کنید، مسلح به سلاح معرفت و استدلال، به این کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بروید و پذیرای نوجوانان و جوانان شوید با روش خوش.

 

وی ادامه داد: زمانی که این فرمایشات توسط مقام معظم رهبری مطرح شد، اهمیت ویژه‌ای به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد داده شد.

 

زارعی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد زیر نظر دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور هستند که این دبیرخانه هم زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وادارات کل فرهنگ و ارشاد در استان‌ها مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: ۱۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند که فعالیت اکثر کانون‌ها در مساجد روستایی است.

 

وی افزود: پیام مقام معظم رهبری در سال ۹۱ باعث وفاق و همدلی بیش‌ازپیش اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شد و در حوزه وزارت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم برنامه‌های متنوعی در این بخش اجرایی شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ بابیان اینکه در سطح شهرستان هیچ مشکلی برای اعطا مجوز به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نداریم، اظهار کرد: آمار بدی ازنظر تعداد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نسبت به تعداد مساجد نداریم اما مشکل ما در سطح شهرستان نبود امام جماعت برای تعدادی از مساجد شهرستان است.

 

وی ادامه داد: این مشکل در جلساتی بررسی و تأکید شد با همکاری تبلیغات اسلامی این موضوع بررسی و در مساجدی که امام جماعت نداریم، امام جماعت را به‌عنوان پیش‌قراول فعالیت‌های فرهنگی در روستا داشته باشیم.

 

زارعی با اشاره به اینکه هدف از تشکیل کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد درواقع اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح مساجد و جذب نوجوانان به مساجد و فعالیت‌های فرهنگی در کنار نماز جماعت و فعالیت‌های دینی و مذهبی است، تصریح کرد: حضور جوانان ما در مساجد کم‌رنگ شده و هدف از تشکیل کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هم این موضوع بوده است تا با استفاده از مدیر فرهنگی جوان و فعال بتوانند با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری مفرح پای نوجوان و جوان را به مساجد باز کنند.

 

وی افزود: از مدیران فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان که برنامه‌های متنوعی را در مناسبت‌های ملی و مذهبی انجام می‌دهند تشکر می‌کنم.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ بابیان اینکه امروز استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل وقتی متوجه شدند از طرق نظامی نمی‌توانند جمهوری اسلامی ایران را تهدید کنند دست به شبیخون فرهنگی زده و با ابزاری که در اختیار داشته قصد تأثیرگذاری روی فکر جوانان ما رادارند، تأکید کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری در کنار فرماندهان پایگاه‌های مقاومت نقش بسیار مهم و حساسی در سوق دادن نوجوانان و جوانان به فعالیت‌های فرهنگی و هنری سالم دارند.

 

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران