تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۴:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بخش اعظمی از مردم سیمرغ فاقد بیمه هستند

فرماندار سیمرغ گفت: بخش اعظمی از مردم شهرستان فاقد هر نوع بیمه‌ای هستند که باید بیمه شوند.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در مراسم افتتاحیه اولین کارگذاری رسمی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: در خصوص بیمه روستایی دغدغه و نگرانی داشتیم چراکه کشاورزان و روستاییان ما از خدمات ارزنده دولت یازدهم مطلع نبودند.

 

وی افزود: با تلاش دکتر ابراهیمی مجوزهای لازم برای شهرستان صادر شد.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه سیمرغ، شهرستان کشاورزی است و نیازمند این است که کشاورزان عزیز در پیری و بازنشستگی از حداقل منابع درآمدی بهره‌مند شوند، تصریح کرد: خدمت ارزشمندی در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد که باید از این فرصت استفاده شود.

 

وی ادامه داد: بخش اعظمی از مردم شهرستان فاقد هر نوع بیمه‌ای هستند که باید بیمه شوند.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه کارگذاری بیمه به‌عنوان بنگاه اقتصادی است و باید تلاش کرد پوشش همه‌جانبه بیمه‌ای را در شهرستان داشته باشیم، تأکید کرد: همه‌گیر کردن بیمه برای ما اولویت دارد.

 

*‌ دریافت رایگان دفترچه درمان از سازمان بیمه سلامت

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران در ادامه مراسم افتتاحیه اولین کارگذاری رسمی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ذیل اصل ۲۹ قانون اساسی در جهت تأمین و گسترش بیمه‌های اجتماعی در راستای تحقق اهداف یکی از سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

 

وی افزود: صندوق تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بیمه روستاییان و عشایر سه صندوق رسمی در کشور هستند.

 

محمد ابراهیمی با اشاره به اینکه تعدادی از اهالی شهرستان سیمرغ نتوانستند خود را به بیمه‌های اجتماعی برسانند، تصریح کرد: وظیفه صندوق بیمه روستاییان و عشایر در اینجا سنگین‌تر می‌شود تا این افراد تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار گیرند.

 

وی ادامه داد: افرادی که بیمه می‌شوند دفترچه درمان را به‌صورت رایگان از سازمان بیمه سلامت تهیه می‌شود را دریافت می‌کنند و مزایای درمانی خود را از آن سازمان دریافت می‌کنند.

 

ابراهیمی در پایان گفت: حق بیمه در صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران ۱۵ درصد است که ۱۰ درصد این مبلغ توسط دولت تأمین و ۵ درصد سهم بیمه‌شده است که با پرداخت آن می‌تواند از مزایای بیمه‌های اجتماعی استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران