تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۴:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بناهای آموزش‌وپرورش سیمرغ نیاز به بازسازی دارد

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه واحدها و بناهای مربوط به حوزه آموزش‌وپرورش شهرستان فرسوده و قدیمی هستند که نیاز به بازسازی دارند، گفت: کمک کردیم، دوستان هم پای‌کار آمده و کمک کردند تا بخشی از مسائل مرتفع شود.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در آیین تجلیل از مقام معلم، ضمن تبریک هفته معلم، اظهار کرد: یکی از دغدغه و نگرانی‌های ما در جلسه شورای آموزش‌وپرورش مباحث آموزشی مربوط به دانش‌آموزان و فرهنگیان عزیز است که خوشبختانه توانستیم بخش اعظمی از این نگرانی‌ها را مدیریت کنیم.

 

وی افزود: در کمیته برنامه‌ریزی سال گذشته اداره آموزش‌وپرورش شهرستان جزو هفت‌دستگاه شهرستانی بود که اعتبارات ویژه‌ای در بحث زیرساختی برای آن در نظر گرفتیم و در سال جدید هم در حوزه زیرساختی و آموزشی اعتبارات ویژه‌ای را برای اداره آموزش‌وپرورش شهرستان در نظر می‌گیریم.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه واحدها و بناهای مربوط به حوزه آموزش‌وپرورش شهرستان فرسوده و قدیمی هستند که نیاز به بازسازی دارند، تصریح کرد: کمک کردیم، دوستان هم پای‌کار آمده و کمک کردند تا بخشی از مسائل مرتفع شود.

 

وی ادامه داد: در شورای آموزش‌وپرورش دغدغه و نگرانی‌هایی در حوزه کیفیت تحصیل دانش‌آموزان داشتیم که با تعریف سندی قرار به ارتقا سطح آموزشی دانش‌آموزان گرفته‌شده است.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه دغدغه و نگرانی کادر آموزشی شهرستان فرار دانش‌آموزان از شهرستان است، تأکید کرد: بخشی از دانش‌آموزان نخبه شهرستان که در سطوح مختلف ملی افتخارآفرینی کردند به دلیل پایین بود بحث آموزشی به شهرستان‌های هم‌جوار برای تحصیل مراجعه می‌کنند.

 

وی افزود: تلاش کردیم حداقل‌ها را داشته باشیم و کوشش کردیم سطح مباحث آموزشی را کیفی‌تر کرده و بالا ببریم.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه در حال حرکت به سمت کیفی‌تر کردن سطح آموزشی شهرستان هستیم اما راضی نیستیم، تصریح کرد: قرار است برای ارتقا بخشی از سطح آموزش از کادر مجرب، توانمند و شایسته استفاده کنیم که این برنامه در دستور کار مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان قرار دارد.

 

وی ادامه داد: دولت تمام سعی و تلاش خود را در جهت ارتقا بخشی از سطح آموزشی دانش‌آموزان و فرهنگیان عزیز به منصه ظهور خواهد گذاشت که در دستور کار جدی وزارتخانه و رئیس‌جمهور محترم قرار دارد.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه دغدغه امروز ما فراتر از بحث تحصیل و آموزش است و باید برای بحث سلامت روحی و روانی دانش‌آموزان برنامه‌ای تعریف کنیم، اظهار کرد: تعریف برنامه برای سلامت روحی و روانی دانش‌آموزان جزو برنامه‌های ما هست تا دانش‌آموزی که به مدرسه آمده از سلامت روحی و روانی هم برخوردار باشد.

 

وی افزود: صرفاً تکیه‌بر درس شاید لازم باشد اما کافی نیست و تأکید می‌کنم فرهنگیان عزیز به این اصل توجه کنند تا بتوانیم دانش‌آموزان نخبه‌ای را تحویل جامعه دهیم.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران