تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ۲۱:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کتاب “معمای جنایت” را از دست ندهید/ نویسندگان برای چاپ کتابشان باید حمایت شوند

کتاب “معمای جنایت” درباره قتل یک سرمایه‌گذار اهل ساری که کارگاه آن با نام “اقبال آرمان” که از تهران در پیدا کردن معمای این جنایت مشترک وارد می‌شود که پس از پیدا کردن برخی معماها به قاتل حقیقی پی می‌برد، این کتاب رمان همانند داستان‌های پوآرو است.

به گزارش سیمرغ ما، محمد هادی محمدنیا نویسنده کتاب “معمای جنایت” معمای قتل آقای احتشام در ساری درباره این کتاب در گفت و گو با خبرنگار ما، عنوان کرد: رمانی پلیسی جناهی که کارگاه آن در پنج رمانی که خلق کردم در آنها مشترک است که فصل نخست آن برای چاپ آماده است و رمان‌های بعدی نیز به ترتیب چاپ خواهد شد.

 

وی افزود: رمان “معمای جنایت” درباره قتل یک سرمایه‌گذار اهل ساری که کارگاه آن با نام “اقبال آرمان” که از تهران در پیدا کردن معمای این جنایت مشترک وارد می‌شود که پس از پیدا کردن برخی معماها به قاتل حقیقی پی می‌برد، این کتاب رمان همانند داستان‌های پوآرو است.

 

محمدنیا هدف خود را از نوشتن این داستان‌های جناهی علاقه فراوان به این رمان‌ها و نوشته‌ها دانست و گفت: من به دلیل علاقه خود به داستان‌های جناهی می‌توانم طوری داستان را به پیش ببرم که برای خواننده شبه ایجاد می‌کند و وی را راغب می‌کند تا پایان داستان را مطالعه کند.

 

نویسنده کتاب “معمای جنایت”، یادآور شد: در رمان “معمای جنایت” که ۲۴۵ صفحه است که تا صفحه ۲۴۰ کسی نمی‌تواند متوجه شود فرد قاتل چه کسی است.

 

وی درباره استقبال از این کتاب، گفت: استقبال تا حدودی مناسب بود و در نمایشگاه کتاب فقط ۱۵۰ جلد آن به فروش رفت اما انتظار دارم تا مسئولان بیشتری از آن استقبال کنند.

 

محمدنیا با اشاره به کتاب دوم که درباره “قتل در شالیزار” است، افزود: در این کتاب از قتلی که در شهرستان سیمرغ رخ داد آن را به تصویر کشیدم که این داستان نیز جناهی است.

 

وی درباره این موضوع که آیا این داستان‌های جناهی تاثیر نامناسبی بر فرهنگ خواهد داشت؟ با اشاره به اینکه پر فروش‌ترین کتاب‌های سال معمولا کتاب‌های رمان جناهی هستند، تصریح کرد: رمان‌های جناهی معمولا پرفروش هستند به طور مثال کتاب هری پاتر که بیشتر درباره جادوگری و حیوانات فرهنگی مردم هم عوض نشد بنابراین نمی‌توان به بهانه تاثیر بر روحیات افراد اقدام به نوشتن نکرد و در سطح جهان نیز پرفروش ترین کتاب، کتاب‌های جناهی هستند و اگر بنابر تاثیر منفی بر افراد باشد پس هیچ رمانی نباید نوشت.

 

نویسنده کتاب “معمای جنایت”، گفت: تا کنون حمایتی از ارگانی در زمینه نویسندگان نشدم اما یک کارگردان قصد دارد این داستانهایم را به سناریو تبدیل کند تا از آن فیلم ساخته شود زیرا هنگامس یک داستان جناهی با فیلم تبدیل شود جذاب خواهد شد.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران