تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۲:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توسعه اقتصادی مثبت از اهداف تسهیلات اشتغال‌زایی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: توسعه اقتصادی مثبت از اهداف تسهیلات اشتغال‌زایی است که در راستای اجرای این پروژه سامانه‌ای به نام کارا تعریف‌شده است.

به گزارش سیمرغ ما، کامران اصغری در جلسه شورای اداری شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: توسعه اقتصادی مثبت از اهداف تسهیلات اشتغال‌زایی است که در راستای اجرای این پروژه سامانه‌ای به نام کارا تعریف‌شده است.

 

وی افزود: باوجود همه مشکلات و محدودیت‌های اعتباری دولت، برای اولین بار در این سطح به روستاییان توجه نموده است که لازم است همه با جدیت به این موضوع داشته باشند.

 

وی افزود: توسعه اقتصادی مثبت از اهداف تسهیلات اشتغال‌زایی است که در راستای اجرای این پروژه سامانه‌ای به نام کارا تعریف‌شده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه اگر طرحی در کمیته فنی شهرستان رد می‌شود باید با دلیل بوده و متقاضی طرح هم توجیه شود، تصریح کرد: طرح‌ها باید با جلب کسب آرای افراد حاضر در کمیته فنی باشد.

 

وی ادامه داد: قصد ما ایجاد اشتغال است و بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی وظیفه‌دارند پیگیر تعهد اشتغالی که متقاضی در سامانه در نظر گرفته باشند و در صورت عدم اشتغال بهره ۶ درصدی وام دریافت شده به ۱۸ درصد تبدیل می‌شود.

 

اصغری بابیان اینکه فلسفه وجودی این تسهیلات ایجاد اشتغال در روستاها است، اظهار کرد: در حال حاضر نگاه به بررسی طرح‌های بزرگ‌تر در این حوزه است.

 

وی افزود: فرماندار سیمرغ نوید خوبی داشتند و بیان کردند حدود ۷ میلیارد تومان جدا از طرح‌های ارسال‌شده شهرستان در حوزه توسعه روستایی در کارتابل استان ارسال‌ شده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه اعلام‌شده شهرستان‌ها می‌توانند تا ۱٫۵ برابر اعتبار ابلاغی طرح معرفی کنند، تصریح کرد: ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار ابلاغی شهرستان است که تا امروز حدود ۳ میلیارد مصوبه کمیته فنی به بانک‌ها با حلقه اشتغال ۴۷ نفر به بانک‌ها اعلام‌ شده است.

 

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی وکیل متقاضی تسهیلات هستند و درنتیجه باید پیگیر وضعیت دریافت تسهیلات شخص باشند، گفت: آسیب‌های این حوزه باید شناسایی و رفع شوند چراکه بسیاری از مشکلات این حوزه حل می‌شود.

 

اصغری بابیان اینکه رئیس جمهور تعهد ایجاد اشتغال یک‌میلیون و ۳۲ هزار نفر را در سال ۹۷ دادند دو مسیر مورد تأکید ریاست جمهور اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی بود، اظهار کرد: اخیراً تفاهم‌نامه‌ای بین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور منعقدشده است که ۱۵۰ میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی در اختیار سه دستگاه بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید قرار گرفته تا بین جامعه هدف این ارگان‌ها توزیع‌شده و کمک به ایجاد اشتغال در استان‌ها هم باشد.

 

وی در پایان گفت: بهزیستی و کمیته امداد سال گذشته عملکرد خوبی در حوزه اعتبارات بند د تبصره ۱۶ داشته و بنیاد شهید و بسیج سازندگی هم در حوزه اشتغال خوب عمل کردند.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
اخبار فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیاکلا
کانال تلگرام سیمرغ ما
خبر فوری سیمرغ
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران