تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ - ۱۷:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایام اربعین فرصت شناساندن اصل محبت و اعتقاد است

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ، تصریح‌کرد: ایام اربعین فرصتی است که باید استفاده کنیم تا دنیا متوجه اصل محبت و اعتقاد شوذ و بفهمد یعنی چه و ما امیدواریم به این حقیقت اعتراف کنند.

به گزارش سیمرغ‌ ما ، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، با تسلیت به‌مناسبت اربعین حسینی، اظهار کرد: ۱۵ آذر ماه یادواره شهید پرافتخار این شهرستان، سرلشکر خلبان احمد کشوری همراه با ۱۵۰ آلاله این شهرستان را در پیش داریم.

 

وی با اشاره به اتفاق سنگین و شهادت این شهید، افزود: ستاد یادواره شهدای شهرستان در حال آماده کردن مقدمات برای برگزاری یادواره شهدا است و وظیفه ما نیز در یادواره شهدای سال جاری به‌دلیل نبود مادر شهیدان کشوری بسیار سنگین است.

 

امام‌جمعه سیمرغ با بیان اینکه در این هفته رحلت شهادت‌گونه پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را ۲۸ صفر در پیش داریم، تصریح کرد: ما نسبت به پیامبر (ص) وظایفی راداریم که باید انجام دهیم.

 

وی در ادامه با شرح این وظایف افزود: اطاعت و پیروی از رسول خدا، اطاعت و پیروی از خدا است.

 

یوسفی با اشاره به اینکه در روز ۳۰ صفر شهادت امام رضا (ع) را در پیش داریم، تصریح کرد: در این روز نیز به همت شورای هیئت‌های مذهبی مراسم دسته‌روی را به‌سمت گلزار شهدای روستای سیدمحله درنظر گرفته‌شده است.

 

وی بابیان اینکه در آستانه هفته وقف قرار داریم، تصریح کرد: ازجمله مواردی که از انسان به‌صورت جاودانه باقی می‌ماند وقف است.

 

یوسفی افزود: بعضی در ذهن و ظن خودشان خمس، زکات، ثلث میت و وقف را تلف شدن مال می‌دانند، لذا حواس‎مان باید جمع باشد.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به بازگشت زائرین از کربلا، تصریح کرد: ایام اربعین فرصتی است که باید استفاده کنیم تا دنیا متوجه اصل محبت و اعتقاد یعنی چه و ما امیدواریم به این حقیقت اعتراف کنند.

 

یوسفی با بیان اینکه قانون به نفع ما عمل می‌کند، متذکر شد: باید در استفاده از وسایل نقلیه قانون را رعایت کنیم.

 

وی ادامه داد: برخی فکر می‌کنند آقایان پلیس راهور که جلوی ما را می‌گیرند دشمن ما هستند اما این‌گونه نیست و این افراد دوست و نگران ما هستند.

 

یوسفی با اشاره به آمار تصادفات منجر به فوت و جرح در سال گذشته، تصریح کرد: ناراحتی و مشکلات روحی تصادفات برای پلیس راهور نیست بلکه برای شخص و خانواده‌اش است و بقیه می‌ماند.

 

وی در پایان گفت: رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی جز دیگری از وظایف شرعی است و باید به آن عمل کنیم.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران