تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ - ۱۷:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مربیان پرورشی پرچم‌داران مبارزه با تهاجم فرهنگی هستند

مدیر آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ با اشاره به چالش پیش‌روی آموزش‌ و پرورش در مقوله تربیت گفت: بزرگ‌ترین چالش آموزش‌ و پرورش در مقوله تربیت، عدم توان پاسخگویی به نسل چهارم انقلاب اسلامی است.

به گزارش سیمرغ ما، فرامرز رحیمی صبح امروز در جمع معاونین و مربیان پرورشی مدارس شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: کار درست درگیر کردن آحاد جامعه اعم از اولیای دانش‌آموزان، همکاران و مسئولان با مقوله تربیت است تا تربیت در اجتماع به‌عنوان دغدغه اول و اصلی جامعه نهادینه شود.

 

وی ادامه داد: آموزش‌ و پرورش به‌عنوان یک‌ نهاد مهم و تأثیرگذار در جامعه باید بتواند برای اعتلای سطح کیفی تعلیم و تربیت از تمام توان و ظرفیت موجود بهره لازم را ببرد.

 

مدیر آموزش‌ و پرورش سیمرغ با اشاره به چالش پیش‌روی آموزش‌ و پرورش در مقوله تربیت، تصریح کرد: بزرگ‌ترین چالش آموزش‌ و پرورش در مقوله تربیت، عدم توان پاسخگویی به نسل چهارم انقلاب اسلامی است.

 

وی افزود: در صورتی در این امر موفق هستیم که بتوانیم پاسخ‌های اقناعی برای سؤالات دانش‌آموزان داشته باشیم.

 

رحیمی با اشاره به جایگاه معاونین و مربیان پرورشی بیان کرد: مربیان پرورشی پرچم‌داران مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان هستند و تقویت امور پرورشی در مدارس امری لازم و ضروری است.

 

مدیر آموزش‌ و پرورش سیمرغ مبارزه فرهنگی را یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن دانست و خاطرنشان کرد: مربیان پرورشی در این عرصه نقشی تأثیرگذار دارند و باید خود را به فناوری‌های روز مجهز کنند تا بتوانند در این عرصه قدم بردارند.

 

رحیمی در پایان با اشاره به موفقیت آموزش‌ و پرورش شهرستان در پروژه مهر ۹۴ در استان مازندران، تصریح کرد: پروژه مهر، پروژه شادابی، امید، نشاط و جنب‌وجوش است که تمرکز بر روی این اهداف بلند و حمایت‌های معاونین، کارشناسان، مدیران و مربیان پرورشی مدارس سبب شد تا بتوانیم در استان مازندران حائز رتبه اول در پروژه مهر ۹۴ شویم که این افتخار را مدیون همه‌ همکاران ساعی و پرتلاش خود در اداره آموزش‌ و پرورش و مدارس شهرستان سیمرغ می‌دانم.

 

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌ و پرورش شهرستان سیمرغ در این جلسه اظهار کرد: نگاه مربیان پرورشی در انجام وظایف خود در مدارس باید تعاملی باشد و با همکاران و دانش‌آموزان رابطه دوستی و صمیمیت داشته باشند تا بتوانند بااخلاق خوب در جذب همکاران و دانش‌آموزان موفق باشند.

 

احمدرضا محمدپور با بیان اینکه فراگیری علوم روز از سوی معاونان و مربیان پرورشی باید صورت گیرد، تصریح کرد: استفاده از فضای مجازی، موضوعی اجتناب‌ناپذیر است و برای اینکه بتوانیم هم از فرصت‌ها استفاده کنیم و هم از تهدیدها و آسیب‌های آن جلوگیری کنیم، بهتر آن است که بتوانیم مهارت‌های لازم را هم بیاموزیم و هم به دانش‌آموزان آموزش دهیم.

 

وی در پایان گفت: مملکت متعلق به امام زمان (عج) است و باید خود را در محضر ایشان پاسخگو بدانیم و بنابراین باوجود تمامی مشکلات و کاستی‌ها در اعتلای فرهنگ اسلامی و برگزاری نماز کوشا باشیم و قدر مسئولیتی که بر گردن ما نهاده شده را بدانیم تا در پیش‌گاه آن حضرت سربلند باشیم.

 

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران