تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵ - ۱۳:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایجاد انس و پیوند کودکان و دانش آموزان با قرآن، می‌تواند از بسیاری آسیب‌ها جلوگیری کند

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: ایجاد انس و پیوند کودکان و دانش آموزان با قرآن، می‌تواند از بسیاری آسیب‌ها جلوگیری کند.

به گزارش سیمرغ ما، صبح امروز رئیس اداره آموزش‌وپرورش این شهرستان در جمع مربیان و دانش‌آموزان برگزیده قرآنی مدارس متوسطه شهرستان، اظهار کرد: در آموزش قرآن و مباحث دینی می‌توان با ایجاد رابطه بین مدرسه و خانواده، گام‌های شایسته و مهمی برداشت چراکه تربیت قرآنی نیاز به یک اراده قوی و کمک اولیا و مربیان دارد و باید به این کار افتخار کنیم و از آن لذت ببریم.

 

فرامرز رحیمی بابیان اینکه باید به آموزش نماز و قرآن در جامعه و به‌خصوص در مدارس توجه ویژه داشت، تصریح کرد: برای این کار باید از روش‌های نوین آموزش قرآن بهره برد.

 

وی ادامه داد: توجه به آموزش قرآن در دوره ابتدایی می‌تواند در آموزش مفاهیم دینی و مذهبی نقش بسزایی داشته باشد و باید آموزش قرآن استمرار داشته باشد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه آموزش قرآن نباید در دوره ابتدایی خلاصه گردد، خاطرنشان کرد: آموزش این کتاب آسمانی باید در دوره‌ها و پایه‌های تحصیلی بالاتر نیز موردتوجه ویژه قرار گیرد.

 

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ در ادامه بابیان اینکه قرآن کتابی است که بانام خدا آغاز می‌شود و بانام مردم پایان می‌پذیرد، تصریح کردند: قرآن کتابی است آسمانی که برخلاف آنچه بی‌ایمانان قیاس می‌کنند بیشتر توجهش به طبیعت، زندگی، آگاهی، عزت، قدرت، پیشرفت، کمال و جهاد است و همین بس که نام بیش از ۷۰ سوره این کتاب آسمانی از مسائل انسانی گرفته‌شده است.

 

وی افزود: در آموزش قرآن و مباحث دینی می‌توان با ایجاد رابطه بین مدرسه و مربی، گام‌های شایسته و مهمی برداشت و این ارتباط نقش مهمی در تربیتی صحیح و مطلوب دینی کودکان و دانش آموزان دارد. ایجاد انس و پیوند کودکان و دانش آموزان با قرآن، می‌تواند از بسیاری آسیب‌ها جلوگیری کند.

 

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ نیز در این مراسم، اظهار کرد: قرآن یک نسخه شفابخش است که می‌تواند امراض باطنی انسان‌ها را معالجه کند و هرکس این نسخه را بشناسد، شخصیت علمی، عملی و معنوی او به خوبی شکل خواهد گرفت.

 

احمدرضا محمدپور با اشاره به وظیفه خطیر والدین در این زمینه، تصریح کرد: اولیای دانش آموزان نیز می‌توانند با ارتباط منسجم و پیوند عمیق با مدرسه در این امر خطیر نقش مهمی داشته باشند.

 

وی ادامه داد: با ایجاد حلقه پیوند بین مدارس، والدین و مسجد و هیئت‌های مذهبی و قرانی می‌توان در تربیت اسلامی-ایرانی فرزندان این مرزبوم تلاش و اقدامات مهمی انجام داد که نتایج ارزشمندی نیز خواهد داشت.

 

محمدپور در پایان بابیان اینکه تعداد ۱۵۰ نفر از منتخبین و برگزیدگان مرحله آموزشگاهی در سه رشته قرائت، حفظ و اذان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت، تصریح کرد: نفرات اول هر پایه برای رقابت استانی معرفی خواهند شد.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
پایگاه خبری تحلیلی شهرستان سیمرغ
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران