تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ - ۱۰:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آزمون استخدامی اموزش و پرورش سال آینده برگزار می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای تکمیل ظرفیت های باقی مانده در کلاس های درس دانش آموزان بویژه مناطق دور افتاده ، سال ۹۵ آزمون استخدامی برگزار خواهد شد.

به گزارش سیمرغ ما، علی اصغر فانی شامگاه چهارشنبه و در حاشیه گردهمایی معاونین پژوهش و برنامه ریزی استان ها که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص سیاست بومی گزینی استخدام در آموزش و پرورش و خالی ماندن برخی ظرفیت ها، اظهار کرد: اولویت پذیرش نیروی بومی است و در شروع کار ممکن است در برخی مناطق با توجه به جنسیت ، نیروی لازم وجود نداشته باشد.

وی افزود: اگر این سیاست اعمال شود، نیروهای باتجربه در مناطق محروم باقی می مانند و کیفیت آموزش در این مناطق ارتقاء پیدا خواهد کرد و در این رابطه امسال در پذیرش دانشگاه فرهنگیان و استخدام پنج هزار نیرو، سیاست بومی گزینی اعمال شد.

فانی در خصوص جذب ۱۴ هزار نیرو در آموزش و پرورش در سال آینده بیان کرد: در این رابطه صحبت های کلی را با سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام دادیم و برای سال آینده استخدام نیرو خواهیم داشت اما هنوز تعداد آن به صورت قطعی مشخص نشده است.

وزیرآموزش و پرورش افزود: آزمون استخدامی بعدی را زودتر برگزار خواهیم کرد و در این خصوص در حال مذاکره هستیم و به محض اینکه آمار دقیق مشخص شود آن را اعلام خواهیم کرد.

وی در خصوص تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا و لطمه خوردن به درس دانش آموزان اظهارکرد: تعطیلی بر درس دانش آموزان لطمه خواهد زد اما برای تمام مسئولان کشور سلامت دانش آموزان مهم است و لذا از مسئولان درخواست می کنیم اقدامات دیگری را برای مقابله با آلودگی هوا انجام دهند و تمام اقدامات را منوط به تعطیلی مدارس نکنند که این درخواست را در کمیته اضطرار هوا نیز مطرح کردیم.

ایرنا

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران