تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ - ۱۰:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برجام دوباره نقض شد؛ دارایی‌ ایرانی ها در جیب آمریکایی ها

۲۲۶ نماینده کنگره به برداشت ۱.۵۷ میلیارد دلار از حسابهای بلوکه شده بانک مرکزی برای پرداخت غرامت به ۱۳۰۰ شهروند آمریکایی قربانی تروریسم رای دادند.

به گزارش سیمرغ ما،  نگاه دولت به سیاست خارجه پایانی ندارد و هر روز وعده دولتی‌ها و خوش بینی آنها با یک مصوبه علیه ایران پاسخ داده می‌شود؛ نخستین مصوبه کنگره آمریکا که صدای وزیر امور خارجه کشورمان را هم درآورد، محدودیت ویزا برای اتباع کشورهایی است که به ایران و ۳ کشور دیگر سفر می‌کنند.
 

اما خوش بینی دولتی‌ها با وعده وزیر امور خارجه آمریکا دوباره آغاز شد. روز گذشته بود که حسن روحانی در جمع مردم شهر ری با بیان اینکه در دی ماه امسال ان شاءالله شاهد شکست توطئه‌گران علیه جمهوری اسلامی ایران در ایجاد تحریم‌های اقتصادی خواهیم بود و زنجیر تحریم گسسته می شود، اظهار داشت: امید داریم که مردم بزرگ ما شاهد آرامش و شاهد باز شدن دروازه‌های اقتصادی کشور روی جهانیان باشند

.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ۱۲ سال با تصویب قطعنامه های ظالمانه ضد ایرانی به مردم ایران ظلم شد، اظهارداشت: با اجرایی شدن برجام در دیماه، همه ۱۸ قطعنامه ظالمانه علیه ملت ایران برای همیشه لغو خواهد شد. این پیروزی از آن شما ملت بزرگ ایران است.

 

اما روز گذشته سایت مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار گزارشی از مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی ایران در آمریکا خبر داد. ۲۲۶ نماینده کنگره به برداشت ۱.۵۷ میلیارد دلار از حسابهای بلوکه شده بانک مرکزی رای دادند

.

روز چهارشنبه نمایندگان احزاب جمهوری خواه و دموکرات در طرحی ضدایرانی خواستار برداشت از منابع مالی متعلق به بانک مرکزی ایران شدند که توسط آمریکا مسدود شده است. این طرح موسوم به کمک به دادگاه از سوی کنگره برای پشتیبانی از فرآیند ادعایی رسیدگی به پرونده اقدامات تروریستی منتسب به ایران تصویب شده است

.

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در بیانیه ای ضمن حمایت از این قانون مدعی شد: ۱۳۰۰ شهروند آمریکایی از جانب اقدامات تروریستی ایران آسیب دیده اند و باید به آنها غرامت پرداخت شود

.

یکی از ضعف سران دولت در همین خوش بینی است؛ دولتی‌هایی که حتی حاضر نیستند دست داشتن آمریکا در جنایات سوریه، یمن، بحرین، عراق و چندین کشور دیگر را بگویند حالا باید با همان خنده‌های همیشگی در روی شیطان بزرگ نگاه کنند و شاهد برداشته شدن ۱٫۵۷ میلیارد دلار از منابع ایران به بهانه دست داشتن در اقدامات تروریستی علیه ۱۳۰۰ شهروند آمریکایی باشند.

 

این بهانه‌های دشمن به دلیل انفعال دولت در سیاست خارجی است که متکی بر نگاه سیاست جنگ زدایی دولت مردان دولت تدبیر است؛ دشمن بارها به دلیل همین نگاه دولت انها را از جنگی ترسانده که خودشان هم می‌دانند جرأت آغاز آن را ندارند.

 

برداشت ۱٫۵۷ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران یکی دیگر از موارد نقض برجام است که دولتی‌ها باید با عمل به الزامات ۹ گانه مقام معظم رهبری در تأئید مشروط برجام در روی استکبار گران بایستند و حقوق پایمال شده ملت ایران در ۳۷ سال گذشته را از آمریکا بگیرند.

 

در ۳۷ سال گذشته ۱۷ هزار نفر از مردم ایران از جمله دانشمندان، دولت مردان و علمای ایرانی قربانی ترورهایی شدند که آمریکایی‌ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم در آن دست داشتند و این جدا از موضوعاتی مانند کودتای نوژه، تحمیل جنگ ۸ ساله به ایران، فتنه ۷۸ و فتنه ۸۸ است که خسارات زیادی به کشور و پیشرفت ایران وارد کرد.

 

گویی بعد از این همه جنایت که آمریکایی‌ها در حق مردم ایران کردند حال جای مدعی و متهم عوض شده و امروز به جای اینکه آنها غرامت خسارات جبران ناپذیر خود را به ایران پرداخت کنند ما باید به انها غرامت آسیب‌هایی را برسانیم که در آن دست نداشته‌ایم.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران