تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۱۶:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تویوتا باز هم پرفروش‌ترین خودروساز جهان شد

تویوتا که از اواسط تابستان به این طرف پرفروش‌تر از رقیب آلمانی خود بوده است، انتظار دارد امسال را با فروش ۱۰٫۱ میلیون خودرو به پایان برساند.

به گزارش سیمرغ ما، تویوتا موتور در نوامبر خودروهای بیشتری در مقایسه با فولکس واگن فروخت و برای پنجمین ماه متوالی عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را حفظ کرد.

 

این خودروساز ژاپنی در شرایطی که فولکس واگن همچنان گرفتار بحران به وجود آمده از افشای رسوایی آلایندگی دیزلی است، پرفروش‌ترین خودروساز جهان در سال ۲۰۱۵ شناخته خواهد شد.

 

طبق اعلام تویوتا، این خودروساز در فاصله ژانویه تا نوامبر مجموعا ۹٫۲۱ میلیون خودرو فروخته است که بالاتر از ۹٫۱۰ میلیون خودروی به فروش رفته از سوی فولکس واگن در مدت مشابه است.

 

تویوتا که از اواسط تابستان به این طرف پرفروش‌تر از رقیب آلمانی خود بوده است، انتظار دارد امسال را با فروش ۱۰٫۱ میلیون خودرو به پایان برساند.

 

فولکس واگن اوایل ماه جاری اعلام کرد که فروش برند فولکس واگن در نوامبر ۲٫۲ درصد کاهش یافته و روند کاهش فروش این شرکت را که از زمان افشای تقلب در تست آلایندگی خودروهای دیزلی سرعت گرفته، تشدید کرده است.

 

بر اساس گزارش فوربس، پس از تویوتا و فولکس واگن، جنرال موتورز در رتبه سوم پرفروش‌ترین خودروساز جهان در سال ۲۰۱۵ قرار می‌گیرد.

 

با این همه هر سه خودروساز کاهش اندک فروش نسبت به سال گذشته را گزارش کرده‌اند که انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۶ هم ادامه پیدا کند.

 

 

انتهای پیام/ش

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران