تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۹:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

منابع طبیعی دارای مشکلات بسیاری است

معاون جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران با اشاره به اینکه منابع طبیعی دارای مشکلات بسیاری از جمله کمبود اعتبار و نیروی انسانی است، گفت: مشارکت مردمی کمک‌کار خوبی در این زمینه می‌شود و در این زمینه نیز تجارب خوبی مثل هفتم اسفند را پشت‌سر گذاشته‌ایم.

به گزارش سیمرغ ما، محمدرضا جهان‌آرا عصر امروز در همایش روز شهید و هفته منابع طبیعی ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار کرد: ملت ایران در تمام دنیا بی‌نظیر است چراکه به یاد عزیزترین کسانشان که شهدا باشند درخت می‌کارند.


معاون جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران با اشاره به اینکه منابع طبیعی دارای مشکلات بسیاری از جمله کمبود اعتبار و نیروی انسانی است، اظهار کرد: مشارکت مردمی کمک‌کار خوبی در این زمینه می‌شود و در این زمینه نیز تجارب خوبی مثل هفتم اسفند را پشت‌سر گذاشته‌ایم.


وی افزود: منابع طبیعی جز با کمک مردم هرگز نمی‌تواند مشکلات خود را برطرف کند و هر موقع با مردم بودیم مشکلات حل شدند.


این مسئول به سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و گفت: این نهادها دارای تشکل‌های خاصی هستند و باید از آن‌ها استفاده‌های بهینه کرد چراکه این تشکل‌ها انصافاً پشتوانه منابع طبیعی هستند.


جهان‌آرا با بیان اینکه مشکل منابع طبیعی سر جای خود باقی می‌ماند و زمانی حل می‌شود که مردم به کمک آیند، تصریح کرد: شاید متولی گری این کار بر عهده سازمان جنگل‌ها باشد اما سازمان جنگل‌ها دست نیاز به سمت مردم و تشکل‌های مردمی دراز می‌کند.


وی ادامه داد: عمده محصول جنگل‌ها آب و اکسیژن است که این اختصاص به ایران ندارد و مربوط به تمام کره زمین خواهد شد بنابراین همه ما مسئول حفاظت از جنگ‌ها هستیم.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران