تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ - ۱۷:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مجلس برای حل مشکلات اشتغال و اصلاح نظام اداری ورود کند/عرق شرم باید بر پیشانی نمایندگانی بنشیند که به وظایف قانونی خویش عمل نمی‌کنند

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس گفت: نظام اداری کارآمدی لازم را ندارد و پاسخگوی مطالبات به‌حق مردم در چارچوب باورهای انقلابی و دینی نیست و حق مجلس است که برای حل مشکل اشتغال و بیکاری قانون‌گذاری کند.

به گزارش سیمرغ ما، سیدعلی ادیانی ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه این هفته این شهرستان با اشاره به اینکه شب ضربت خوردن و شهادت امام علی (ع) یک رویداد مهم و اسفناک در جهان اسلام قرار داریم، افزود: در همین لحظات و ایام با بارشی از رحمانیت و تفضل الهی در شب‌های قدر روبه‌رو هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه امام علی (ع) در ماه رمضان و در کسوت امامت امت توسط شخصی که جزو خواص جامعه بوده است به شهادت می‌رسند،  اظهار کرد: همه رخدادهای جامعه دارای درس و عبرت است و همه وقایع تلخ و شیرین برای بندگان خدا، عقلا و صاحبان عقل، خرد و دین مبنا و معیار برای تنظیم رفتارهای اجتماعی در همه زمان‌ها است.

 

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس ادامه داد: امام علی (ع) توسط شخص کافر و منکر خدا و اسلام به شهادت نرسید بلکه توسط شخصی به‌ظاهر مسلمان و نماز شب خوان به شهادت رسید و پیام موضوع اشاره به این دارد که هرگاه خواص جامعه معیارها را گم کنند، مبنا را فراموش کنند، شاخص‌ها را نادیده بگیرند و تحلیل‌ها را به‌غلط برای خود تبیین کنند و راه و رسمی در پیش گیرند که با مبانی و جوهره دین تغایر و فاصله ایجاد کند قطعاً امام کش خواهند شد و ولی امر مسلمین را به شهادت می‌رسانند.

 

ادیانی با اشاره به اینکه برخی از خواص انسان‌هایی کم‌فایده و پرهزینه  هستند، اظهار کرد: این افراد در مشکلات نسبت به مردم و یاران اسلام و انقلاب کم یاری‌تر هستند و فقط حرف می‌زنند اما عمل نمی‌کنند و این افراد در خواسته‌ها مؤثرتر و زیاده‌خواه‌تر هستند.

 

وی  با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در تعبیری می‌فرمایند: «پناه‌برخدا از خواص بی‌بصیرت»، اظهار کرد: این افراد در هر لباسی که باشند آسیب می‌زنند.

 

این مسؤول در ادامه خاطرنشان کرد: وظایف نمایندگان به‌صورت شفاف در قانون اساسی بیان‌ شده است که به دو موضوع قانون‌گذاری و نظارت با حفظ اصل تفکیک قوا اشاره می‌کند و می‌توانند بر همه شئون کشور نظارت کنند.

 

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس با بیان اینکه امام راحل فرمودند: «مجلس در رأس امور قرار دارد»، اما مجلس دخالت نکرده بلکه نظارت می‌کند، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات اشتغال، بیکاری، کاهش تورم و برون‌رفت از رکود اقتصادی و اصلاح نظام اداری که هیچ سنخیتی با مبانی انقلاب و هنجارهای دین و باورهای انقلاب ندارد باید ورود پیدا کند.

 

ادیانی ادامه داد: نظام اداری کارآمدی لازم را ندارد و پاسخ‌گوی مطالبات به‌حق مردم در چهارچوب باورهای انقلابی و دینی نیست همچنین ساختارهای بعضاً غلط است و حق مجلس است که در بعد نرم‌افزاری ورود پیدا کند و برای حل مشکل اشتغال و بیکاری قانون‌گذاری کند.

 

وی با اشاره به اینکه مسئله بیکاری کار را به‌جایی رساند که در ملاقات نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری ایشان فرمودند: «شرمندگی‌ام از اینکه جوانی بیکار با دست‌خالی به خانه می‌رود کمتر از خود او نیست»، اظهار کرد: عرق شرم باید بر پیشانی نمایندگانی بنشیند که به وظایف قانونی خویش عمل نمی‌کنند، عرق شرم باید بر پیشانی مدیران دستگاه‌هایی باید بنشیند که معنویات مقام معظم رهبری و چهارچوب قانون عمل نمی‌کنند.

 

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس افزود: حضرت آقا خواستند با این صحبت‌شان به ما درس بدهند، ایشان همه حرف‌ها را زدند و همه مسؤول هستیم.

 

ادیانی با بیان اینکه اصل و ریشه مردم هستند و باید به مردم خدمت کرد، تصریح کرد: نمایندگان در حوزه قانون‌گذاری و اعمال نظارت و مدیران اجرایی در حوزه اجرا اما با مدیریت جهادی و نه با مدیریت اداری به مردم خدمت کنند.

 

وی ادامه داد: مدیری که در ساعت اداری محدود به اتاق خود باشد این شخص به درد نظام جمهوری اسلامی نمی‌خورد و نیاز به مدیریت جهادی داریم.

 

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان در کنار شما و همراه شما در نقاطی که نیاز است پیش‌تر از مردم برای خدمت به مردم در خدمت هستیم، اظهار کرد: همه باهم عهد می‌بندیم کار را باهم به‌پیش ببریم.

 

وی افزود: بنا دارم در کنار قانون‌گذاری به قوت از ابزار اعمال قدرت نماینده استفاده کنم و اگر مدیران کشور، استان و حوزه انتخابیه تراز مدیریت را نداشته باشند با مدیر کاری نداشته و از وزیر توضیح می‌خواهم.

 

ادیانی در پایان گفت: حق مردم نیست افرادی که در تراز مردم و نظام جمهوری اسلامی با همه صلاحیت‌های عمومی و تخصصی نیستند بر کرسی مدیریت تکیه بزنند.

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران