تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ - ۱۷:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دانشگاه‌ها فقط به سمت مدرک‌گرایی نروند/ توجه به هشدار مقام معظم رهبری درباره فتنه

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ گفت: نکند دانشگاه ما از علم و تهذیب خالی شود و به‌جایی برسیم که مدرک‌گرایی بیاید، جایی که مدرک‌گرایی باشد تهذیب، اخلاق و دین حضور ندارد.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: شهرستان سیمرغ بیش از ۵۰ سال سابقه شهری دارد اما وقتی به داخل شهر نگاه می‌کنیم ۵۰ سال بدون تغییر باقی‌مانده است.

 

وی افزود: سیمرغ شهرستان قدرتمندی است، شهرستانی است که شهید کشوری، شهید صمصام طور، شهید هاشمی و شهدای بزرگوار دیگری دارد و شیر زنی همچون مادر شهیدان کشوری را داشتیم این مادر ماند و همه ما را مادری کرد اما خواسته‌هایش تکمیل نشد.

 

امام‌ جمعه شهرستان سیمرغ در ادامه با بیان اینکه در ایام شب قدر و شب نزول قرآن قرارگرفته‌ایم، تصریح کرد: از این شب‌ها باید استفاده کرد و دعای استجابت می‌شود.

 

وی ادامه داد: در سالروز شهادت شهید بهشتی قرار داریم، چه دورانی را سپری کردیم و چه عزیزانی را از دست دادیم.

 

یوسفی به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان علمی دانشگاه و ترسیم اهداف ۲۰ ساله نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این برنامه تذکری دادند و فرمودند« دانشگاه‌ها تبدیل به جایگاهی برای واگرایی از مفاهیم و ارزش‌های انقلاب نشود».

 

وی افزود: نکند دانشگاه ما از علم و تهذیب خالی شود و به‌جایی برسیم که مدرک‌گرایی بیاید، جایی که مدرک‌گرایی باشد تهذیب، اخلاق و دین حضور ندارد.

 

امام‌جمعه شهرستان سیمرغ با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت با ایشان به نحوه عملکرد در شرایط فتنه اشاره کردند، تصریح کرد: رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند «در شرایط فتنه که تشخیص حق و باطل برای مردم بسیار مشکل می‌شود، باید به‌گونه‌ای عمل کرد که هیچ بهره‌ای به نفع فتنه ایجاد نشود، در شرایط فتنه همچون قضایای سال ۸۸، نباید سخن، سکوت، اقدام و حتی نوع نگرش، موجب تقویت فتنه شود.»

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
کانال تلگرام سیمرغ ما
بازارچه مجازی اقتصاد مقاومتی
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران