تاریخ : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۱۲:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شیوخ وهابی از فرزندان نامشروع خود برائت جستند!

“کمیتۀ علمای بزرگ” عربستان از افکار تکفیری داعش برائت جست و علیه آن موضع گرفت.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دبیرخانۀ "کمیتۀ علمای بزرگ" عربستان با صدور بیانیه ای به «طلاب علم، اندیشمندان، نویسندگان، سخنرانان و سایر مسلمانان» توصیه کرد که «در برابر با اندیشه های تکفیری که داعش در پیش گرفته است، بایستند؛ زیرا این اندیشه ها کوچک ترین ارتباطی به دین ما ندارند».

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی گزارش داد که این کمیته، همچنین، بررسی دلایل روی آوردن جوانان به چنین اندیشه هایی را خواستار شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: « اندیشۀ تکفیری ناشی از غلو و زبان بازی شدید است که بنیاد آن، جهل به احکام دین و مقاصد آن است، همین مساله سبب شده است آنان ارزشی برای حرمت ها قائل نباشند، احتیاط در تصمیم گیری برای دیگران را رها کنند و به عواقب و پیامدهای کارهایشان اهمیت ندهند. این مسائل سبب انحراف آنان از فهم درست اسلام شده است».

این اظهارات صوری و ظاهرا میانه رو در حالی از سوی علمای وهابی عربستان مطرح می شود که اساس وهابیت حذف دیگران و مخالفت با همۀ انواع گفت وگو است، به گونه ای که بر اساس فتوای شیوخ وهابیت، کسانی که وهابی نیستند، چه زن و چه مرد و کودک، باید کشته شوند.

 

وبگردی

ارسال دیدگاه

بدون واسطه با مسئولین در ارتباط باشید
کانال تلگرام سیمرغ ما
عصر ساری
جویباران|پایگاه خبری تحلیلی شهرستان جویبار
پایگاه خبری تحلیلی بابل نوین
مرجع اخبار مازندران